Bielsko-Biała stanie się centrum muzycznych inspiracji. Młodzi artyści, menedżerowie i entuzjaści branży muzycznej spotkają się, by czerpać wiedzę od najlepszych specjalistów i twórców. Czeka nas pięć dni pełnych wiedzy i muzyki!
W dniach od 21 do 25 października w Bielskim Centrum Kultury odbywać się będzie II Konferencja BaseToDo – Muzyczne Spotkanie Przyszłości w Bielsku-Białej. Pierwsza edycja okazała się być przebojem w branży, jej uczestnicy liczyli na jeszcze więcej, stąd rozbudowana formuła jesiennego wydarzenia i multum nowych pomysłów. Idea jest jednak niezmienna.
– Naszym celem jest wsparcie młodych artystów oraz przyszłych menedżerów muzycznych w skutecznym wkroczeniu na rynek. Dlatego też podeszliśmy do organizacji tego wydarzenia ze wszech miar praktycznie, z konkretną dawką wiedzy, aby jego uczestnicy mogli się później w tej rzeczywistości muzycznego świata czuć jak ryba w wodzie i uwolnić cały swój potencjał – mówi Małgorzata Chełchowska-Rak, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury. – Dlatego też proponujemy nie tylko wykłady i warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z branży muzycznej, ale również koncerty obiecujących artystów. To więc doskonała okazja, by z marszu zaistnieć i móc się pokazać światu. BaseToDo to jednak przede wszystkim szansa, aby zdobyć wiedzę od praktyków i jednocześnie nawiązać cenne kontakty branżowe – dodaje szefowa przedsięwzięcia.
Rozkład jazdy
Poniedziałek, 21 października
Start od ochrony praw autorskich
Konferencję otworzy warsztat dotyczący ochrony praw autorskich, prowadzony przez Aleksandrę Manderlę z ZAiKS-u. To niezwykle ważny temat dla wszystkich twórców, którzy chcą zadbać o swoje intelektualne dziedzictwo i uniknąć problemów prawnych. Wieczorem, o godzinie 20.00, uczestnicy będą mogli odprężyć się przy koncercie Daniela Spaleniaka, który znany jest z klimatycznych, gitarowych brzmień.
Wtorek, 22 października
Jak zaistnieć w sieci?
Drugiego dnia konferencji odbędzie się wykład prof. Katarzyny Ożańskiej-Ponikwi z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, który poruszy tematykę obecności w sieci – kluczowego aspektu współczesnej kariery muzycznej. Prof. Ożańska-Ponikwia omówi, jak skutecznie zarządzać wizerunkiem i komunikacją online. Równocześnie Daniel Kuśmierzak z KAYAX poprowadzi warsztaty praktyczne, gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać narzędzia cyfrowe do budowania marki artysty. Dzień zakończy się koncertem TYNSKY-iego o godz. 20.00.
Środa, 23 października
Współpraca na linii artysta – manager
Trzeci dzień konferencji upłynie pod znakiem skutecznej współpracy pomiędzy artystą a jego menedżerem. Robert Gajewski z KAYAX poprowadzi warsztaty, które pomogą uczestnikom zrozumieć, jak budować relacje oparte na zaufaniu i wspólnych celach. Zwieńczeniem dnia będzie koncert SKORUPA, znanego ze swojego niepowtarzalnego stylu, łączącego rap z elementami alternatywnej muzyki.
Czwartek, 24 października
Strategia, promocja i wizerunek artysty
Czwartego dnia konferencji uczestnicy zgłębią temat strategii wydawniczej oraz budowania wizerunku artysty. Katarzyna Stokłosa z KAYAX poprowadzi warsztaty, podczas których omówi kluczowe elementy promocji i kreowania wizerunku na rynku muzycznym. O godz. 20.00 na scenie pojawi się ASTHMA, który dostarczy dawkę energetycznych i emocjonalnych brzmień. Całość dnia poprowadzi Michał Sandecki, doświadczony dziennikarz muzyczny.
Piątek, 25 października
Dzień pełen inspiracji – Mery Spolsky i Andrew Melchior
Piątek to kulminacja konferencji BaseToDo. O godz. 17.00 na scenie pojawi się wyjątkowy gość – Mery Spolsky, artystka, która zyskała popularność dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do muzyki i sztuki wizualnej. Jej twórczość jest pełna odwagi, różnorodności i wyjątkowej energii, co czyni ją idealnym wzorem dla młodych twórców.
Następnie, o godz. 18.00, Andrew Melchior – pionierski technolog kreatywny, który współpracował z legendarnymi artystami, takimi jak David Bowie i Massive Attack – zaprezentuje wykład „Art and Technology, Immersive Media, AI, AR and Concert Production”. Melchior to lider w dziedzinie wykorzystania nowych technologii w sztuce, który poszerza granice twórczej ekspresji. Jego wykład z pewnością będzie inspiracją dla uczestników zainteresowanych nowymi technologiami i ich wpływem na sztukę.
Dzień zakończy prezentacja Andrzeja Grody, eksperta w dziedzinie realizacji światła i produkcji koncertowej, który opowie o swojej pracy w ramach wykładu „Czy widzisz światło?”. Całość wydarzeń piątkowego wieczoru poprowadzi Hirek Wrona, dziennikarz i znany pasjonat muzyki.