Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

III Bieg Narciarski o Puchar Wisły już niebawem. Spróbuj sił na Kubalonce!

Fot. z arch. UM w Wiśle

29 stycznia na trasach narciarstwa biegowego na Kubalonce spotkają się wszyscy miłośnicy biegówek z regionu, ale nie tylko. Tym razem w ramach zawodów zostaną rozegrane także I Mistrzostwa Polski Masters, które zwabią do Wisły sporą grupę biegaczy z całego kraju.

– Zapraszamy do udziału w zawodach dzieci, młodzież i dorosłych. W kategoriach dziecięcych i młodzieżowych dystanse dopasowane są do wieku uczestników, natomiast dorośli mogą wybrać dystans 5 km, 10 km lub 15 km – zachęca Karina Czyż z Urzędu Miejskiego w Wiśle, który jest organizatorem biegu.

Każdy uczestnik może liczyć na pamiątkowy medal, ciepły posiłek oraz napój. W każdej kategorii dzieci (osobno chłopcy i dziewczyny) za zajęcie miejsc od I do III przewidziane są statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś w kategoriach open kobiet i mężczyzn za zajęcie I-V miejsca na dystansach 5, 10 i 15 km – statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. W każdej kategorii wiekowej dzieci (zarówno dziewczyn, jak i chłopców) oraz w każdej kategorii open kobiet i mężczyzn przyznane zostaną nagrody dla Najszybszej Wiślanki i Najszybszego Wiślanina. Wyróżnieni zostaną także najmłodsi i najstarsi zawodnicy.

Fot. z arch. UM w Wiśle

Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny tutaj. Zgłosić się można także bezpośrednio w biurze zawodów w dniu imprezy. Zgłoszeń i opłat należy dokonywać w terminie do 25 stycznia do godz. 23:59. Opłacie startowej podlegają tylko zawodnicy pełnoletni (od rocznika 2005 włącznie). Opłata startowa dla zawodników zgłoszonych online wynosi 50 zł, natomiast dla zgłoszonych w dniu zawodów 80 zł.

– Zapraszamy również kibiców, by dopingowali uczestników, by zagrzewali ich do walki. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych z małym co nieco na ciepło. Z pewnością będzie to czas pełen atrakcji i sportowych emocji. Zapraszamy na Kubalonkę! – dodaje Karina Czyż.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments