Wydarzenia Żywiec

Ile dla Żywiecczyzny z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

Zniszczony odcinek drogi powiatowej w Lipowej, który od lata czeka na remont, a teraz “znalazł” się tylko na liście rezerwowej. Fot. Paweł Szczotka

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach ogłosił dzisiaj listę samorządów, które otrzymają dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z Żywiecczyzny jeden projekt znalazł się na liście podstawowej, a jeden na rezerwowej. Oba złożyło Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Na dotację może liczyć tylko projekt „Przebudowa oraz remont drogi powiatowej nr 1435 S Cięcina – Węgierska Górka – Milówka w miejscowości Cięcina” na długości 890 metrów. Inwestycja ma być przeprowadzona pomiędzy lutym a grudniem tego roku. Całość prac oszacowano na 3 929 787 zł, z czego 2 161 382,85 zł stanowić ma rządowa dotacja. Projekt ten znalazł się na liście podstawowej dopiero na 28. miejscu.

Niestety na listę rezerwową – na miejsce 5. – trafił drugi projekt starostwa „Przebudowa drogi powiatowej 1455 S wraz z budową chodnika dla pieszych, kanalizacji deszczowej i przebudową urządzeń obcych w m. Lipowa” o długości 1044 metrów. Uściślając miał to być odcinek od wysokości Szkoły Podstawowej w kierunku centrum aż do stacji paliw. Planowano, że inwestycja miała potrwać do końca listopada tego roku. Oszacowano ją na 3 236 795 zł, z czego 1 780 237,25 zł stanowić miała dotacja. To ,że projekt trafił na listę rezerwową oznacza, że możliwe byłoby jego dofinansowanie pod warunkiem oszczędności z przetargów z innych projektów z listy podstawowej lub, gdyby ze swoich projektów zrezygnowało kilka samorządów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żywczak
Żywczak
1 rok temu

Śląski Urząd Wojewódzki w województwie pseudośląskim