Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ile kosztuje pomnik pojedynczy?

Ceny nagrobków bardzo się różnią w zależności od rozmiaru i zastosowanych materiałów. Ile trzeba zapłacić za pomnik pojedynczy? Jakie czynniki wpływają na jego koszt? Czy pomnik pojedynczy jest tańszy od podwójnego?

Co wpływa na cenę pomnika?

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na cenę nagrobka, jest kamień, z jakiego zostanie wyprodukowany. Jeśli poszukujemy rozwiązania, które będzie służyło przez lata, warto zdecydować się na pomnik z granitu. Jego ceny również się różnią w zależności od wybranej kolorystyki i odporności na warunki atmosferyczne.

Do ceny pomnika trzeba doliczyć koszt dodatkowych elementów. Często zależy nam na wazonie na kwiaty, podstawce na znicze czy ozdobnych kamieniach wokół nagrobka. Nie możemy również zapomnieć o liternictwie – cena wygrawerowania napisów upamiętniających bliską osobę zależy od rodzaju zastosowanej farby i technologii. Najczęściej obecnie wykonywane są litery piaskowane lub metalowe. Na nagrobku możemy zamieścić też zdjęcie zmarłego, co też dodatkowo wpłynie na zwiększenie kosztów. Jeśli chcemy stworzyć komfortowe miejsce do odwiedzin, warto pomyśleć o zakupie ławki, która zostanie ustawiona przed pomnikiem.

Gdy pomnik jest gotowy, należy go zamontować na cmentarzu na specjalnie zbrojonej ramie. Większość zakładów kamieniarskich uwzględnia koszt montażu już w cenie nagrobka. Można spróbować zamontować go samodzielnie, jednak warto zaufać w tej kwestii specjaliście, tak aby nie uległ uszkodzeniu. Kluczowa jest przy tym precyzja, bowiem to ona wpływa na stabilność i odpowiednie wypoziomowanie nagrobka, a tym samym na jego dalszą trwałość. Poza samym montażem do całościowych kosztów należy doliczyć opłatę za miejsce na cmentarzu, transport nagrobka i wjazd na teren cmentarza.

Ceny pomników – ile to kosztuje?

Za nagrobek wraz z dodatkowymi elementami i montażem na cmentarzu zapłacimy zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Warto porównać oferty kilku kamieniarzy, żeby sprawdzić, na jakie dodatkowe usługi możemy liczyć w tej samej cenie. Na przykładowej stronie producenta można sprawdzić, co wlicza się w zakup pomnika, a za co będziemy musieli dopłacić: https://www.nagrobkizgranitu.pl/oferta/nagrobki/nagrobki-pojedyncze

Nagrobki pojedyncze są zazwyczaj tańsze od podwójnych ze względu na mniejsze zużycie cennych surowców. Kluczem tu jest rozmiar i stopień skomplikowania formy. Proste, granitowe nagrobki kosztują mniej, ale jeśli nam zależy na większej finezji, można rozważyć droższe rozwiązania ze zdobieniami w postaci krzyży i dodatkowych półek.

Podsumowanie

Zakup nagrobka to duże wyzwanie i warto wiedzieć, co możemy otrzymać w cenie od zakładu kamieniarskiego. Ułatwi nam to podejmowanie decyzji, oszczędzi nasz czas i środki. W zależności od budżetu, jakim dysponujemy, możemy zlecić wykonanie pomnika pojedynczego o wieloletniej trwałości nawet za niedużą kwotę.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
10 dni temu

Raczej o parterowy trzeba zapytać i się dowiedzieć ile nie kosztuje “szafa”.