Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ile kosztuje strona internetowa?

Strona internetowa pełni obecnie funkcje internetowej wizytówki firmy. Odpowiednie pozycjonowanie i zadbanie o właściwe opracowanie witryny pod kątem SEO pozwala na zwiększenie pozycji w wyszukiwarce Google, co realnie przekłada się na wzrost ruchu na stronie oraz pozyskanie nowych klientów.

Niezależnie czy strona działa jako sklep, czy jedynie prezentuje ofertę usług konkretnej branży, należy ją starannie zaprojektować, by była przyjazna dla odwiedzających (potencjalnych klientów), nie ładowała się długo i była maksymalnie intuicyjna w nawigacji dla docelowego grona odbiorców.

Obecnie najłatwiej skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez wiele portali, umożliwiających samodzielne wykonanie szablonu i poszczególnych zakładek. Nie koniecznie okaże się to jednak idealnym środkiem dla każdego przedsiębiorcy. Samodzielne skonstruowanie strony wymaga czasu i bezwzględnej znajomości pewnych podstaw. Należy mieć na uwadze, że raz źle pozycjonowaną domenę może być ciężko w szybki sposób “podnieść”.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania od podstaw konkretnej strony, firmie specjalizującej się w tej dziedzinie. Firma Hermer jest jednym z przedsiębiorstw oferujących swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie internetowego wizerunku. Zespół informatyków nie tylko rzetelnie stworzy witrynę, ale również udzieli wszelkiego wsparcia oraz poinstruuje, na co zwrócić uwagę w obsłudze strony.

Cena strony internetowej: od czego zależy?

Ceny zależą od wielu czynników, takich jak skomplikowanie projektu czy zakres wymaganej pracy. Obecnie na polskim rynku można spotkać ceny w przedziale od 500 do nawet 15000 zł. Duża rozpiętość cen wiąże się z jakością oferowanej usługi, ale również nie jest to reguła. Szukając odpowiedniej firmy lub osoby, której zlecone zostanie stworzenie strony internetowej, warto właściwie nie kierować się ceną, a opiniami innych klientów oraz portfolio. To najlepsze wyznaczniki, potwierdzające jakość oraz kompetencję.

Warto pamiętać, że stworzenie dużego portalu lub sklepu internetowego będzie naturalnie wiązało się również z większymi nakładami finansowymi. Wynika to z tego, że takie strony muszą zostać perfekcyjnie zoptymalizowane i zabezpieczone, by nie tylko umożliwić funkcjonowanie portalu nawet przy dużym ruchu, ale również zapewnić odpowiednie warunki do przekierowania transakcji. Obsługa takich stron może być bardziej wymagająca w konserwacji niż mniejsze witryny.

W cenie strony internetowej zazwyczaj znaleźć można także wizualny projekt strony oraz teksty przygotowane pod SEO. Szablon opracowany przez zawodowego grafika będzie lepiej dopracowany, a sama współpraca z taką osobą pozwoli dostosować warstwę wizualną strony internetowej do konkretnych potrzeb oraz upodobań. Dobre teksty mają natomiast duży wpływ na skuteczniejsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

Ile kosztuje wykonanie prostej strony internetowej?

Małe oraz proste strony internetowe wymagają nieco mniejszego nakładu pracy, choć wciąż mogą być równie skutecznym narzędziem marketingowym. Ich ceny nie powinny przekroczyć 5000 zł, a przeważnie utrzymują się w nieco mniejszych kwotach. Dużą zaletą prostej strony jest przede wszystkim jej łatwy odbiór. Małe strony pozwalają zapoznać się z działalnością firmy w przyjaznych oraz kameralnych warunkach. Prosta witryna, bez zbędnych graficznych fajerwerków, będzie również sprawnie otwierała się na wielu urządzeniach, co jest szczególnie istotne w dobie smartfonów i tabletów.

Nie trzeba za wszelką cenę robić dużych, kosztownych oraz rozbudowanych stron internetowych. Specjaliści z Hermer z równą wprawą wykonają mniejsze strony o równie dużej funkcjonalności. Większa strona może potencjalnie zawierać więcej informacji lub produktów atrakcyjnych dla liczniejszego grona odbiorców. Jednak nie zawsze jest to jedyna droga. Dobrze wykonana, niewielka strona firmy świadczącej konkretną usługę, ma większe szanse na przyciągnięcie klientów realnie zainteresowanych danym produktem.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu

“Nie koniecznie” pisze się razem a zalecanie małych, prostych stron niekoniecznie jest najlepsze, to minimalizm.

Oset
Oset
4 dni temu

Była taka strona ” Dobrzy Politycy ” można było tam wystawić ocenę polityka od 1do 6 , w 2013 roku kiedy nastąpiło fiasko kanalizacji w gminie Bystra Sidzina wpisałem politykowi który moim zdaniem był winien tego matactwa ocenę 1 , od tamtego czasu “rodzina” ciągle mnie prześladuje , skąd matacze wiedzielu że to ja dałem mu jedynkę ,czy “rodzina” z Bystrej kontroluje internet ?

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu
Reply to  Oset

Wygląda z tego, że niesłusznie, polityk nie był winien nic rodzinie. Jeśli strona “Dobrzy Politycy” – nazwa wskazywała, że trzeba tylko dobre oceny przydzielać.