Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Implanty we Wrocławiu – najlepsza metoda odbudowy uzębienia

Implantologia to jedna z dziedzin stomatologicznych, która stale się rozwija. Dzięki implantom można dużo prościej niż kiedyś ukryć braki w uzębieniu spowodowane przez urazy mechaniczne, uszkodzenia lub niewystarczającą higienę jamy ustnej. Implantologia zapewnia piękny uśmiech, ale przede wszystkim umożliwia bezproblemowe gryzienie oraz pozwala na zachowanie dobrej kondycji szczęki. Implanty we Wrocławiu to rozwiązanie coraz bardziej powszechne i polecane przez specjalistów.

Implant zęba czy proteza

W przypadku bólu, jak i braku zębów powinno się niezwłocznie zgłosić na konsultację stomatologiczną. Wszelkie nieprawidłowości mają wpływ na jakość szkliwa oraz zdrowie pozostałych zębów. Implantologia jest proponowana przez specjalistów zwykle w sytuacji braku jednego lub paru zębów, w przypadku niewidocznych zawiązków zębów stałych oraz jeśli wpłynie to na walory estetyczne. Niektóre osoby zastanawiają się, co jest lepsze implanty czy proteza. Stosowane są one jednak w trochę inny sposób. Proteza może być stała lub ruchoma. Wykonuje się ją głównie z akrylu albo porcelany i nakłada na dziąsła. Następnie mocuje za pomocą kremu lub opiera na metalowej konstrukcji. Zastępuje ząb, ale nie korzeń w przeciwieństwie do implantu. We Wrocławiu wykorzystywane są obie metody, ale w różnych sytuacjach. Można skonsultować się ze stomatologiem na ten temat w gabinecie dentystycznym smile.expert. Implant swoim kształtem przypomina śrubkę. Wykonywany jest z tytanu albo cyrkonu. Umieszczany jest w miejscu pozostałym po korzeniu zęba. Po zrośnięciu się implantu z kością nie porusza się i jest stabilny, a po założeniu na nim korony lub mostu wygląd jest identyczny, jak w przypadku innych zębów. Fakt, że nie jest to prawdziwy ząb, nie oznacza, że można dbać o implanty w mniejszym stopniu. Przestrzeganie zasad higienizacji to podstawowa zasada zdrowego uśmiechu.

Implanty Wrocław – kiedy je wstawić

W przypadku braków zębowych możliwych jest kilka opcji. Zazwyczaj ludzie decydują się wpierw na protezę, most lub koronę, chociaż implantologia daje dużo trwalszy i bardziej estetyczny efekt. Niestety implanty to nie rozwiązanie dla każdego. Można je założyć u osób, których szczęka jest w pełni rozwinięta, czyli po ok. 25 roku życia.

Przeciwwskazania zdrowotne do użycia implantów we Wrocławiu:

  • ciąża,
  • rozwijająca się osteoporoza,
  • choroby nowotworowe,
  • padaczka,
  • nieleczona cukrzyca.

Wpływ na fakt, czy implant może być założony ma także naturalne uzębienie. W sytuacji, gdy brakuje miejsca na założenie korony na implant, wyrostek zębodołowy szczęki lub żuchwy jest niewielki pod względem szerokości i wysokości, zęby się przechylają oraz występują stany zapalne jamy ustnej, przyzębia lub coś niepokojącego dzieje się w miejscu przyszłego implantu, implantologia nie może zostać zastosowana. Wszelkie przeciwwskazania są weryfikowane podczas konsultacji i można na to liczyć, chociażby w klinice smile.expert.

Implanty Wrocław – jak się zakłada

Zakładanie implantu bez względu na jego rodzaj i materiał to dłuższy proces, ale efekt pozostaje widoczny przez lata. Przed wykorzystaniem implantologii, zęby muszą zostać przebadane za pomocą odpowiednich sprzętów z zakresu radiologii diagnostycznej. Znajomość uzębienia pozwala na zaplanowanie leczenia. Implant umieszczany jest na stałe. Szwy po zabiegu są usuwane przez stomatologa po ok. 7-10 dniach. Następnie po 3-6 miesiącach od założenia implantu we Wrocławiu wymieniany jest na śrubę leczniczą. Wraz z upływem kolejnych 2-3 miesięcy zakładany jest implant właściwy. Po tym czasie można założyć odpowiednią koronę albo most protetyczny na implanty. Cena zwykle zaczyna się od ok. 3500 zł w zależności od przypadku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments