Cieszyn Na sygnale

Importowane drewno na wagach ITD. Wpadka w Cieszynie Boguszowicach

Fot. z archiwum ITD

Ponad 18 ton za dużo ważył pojazd ciężarowy z przyczepą, przewożący drewno z Czech. Akcję kontroli masy rzeczywistej pojazdów przewożących ten naturalny surowiec po raz kolejny zorganizował wodzisławski oddział ITD wraz ze strażnikami leśnymi z nadleśnictwa w Ustroniu. Na wagach w Cieszynie Boguszowicach stanęło tym razem pięć pojazdów, z czego dwa okazały się być przeciążone.

Wspólne działania inspektorów z wodzisławskiego oddziału ITD i pracowników Straży Leśnej z Ustronia po raz kolejny skupiły się na kontroli pojazdów transportujących drewno. Zatrzymywano do kontroli te, które wjeżdżały do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie Boguszowicach, drogą S 52. Inspektorzy i strażnicy leśni skontrolowali i zważyli łącznie pięć pojazdów. Dwa spośród nich przekraczały dopuszczalną masę całkowitą lub naciski osi. Najcięższy ważył aż 58,9 tony, czyli o ponad 18 ton za dużo! Do tego przekroczone były naciski dwóch osi wielokrotnych – pojazdu i przyczepy, a także o 10 cm wysokość pojazdu z umieszczonym na nim ładunkiem. Kontrolujący zauważyli także, że kierowca nie oznakował w wymagany sposób wystającego z tyłu ładunku.

Fot. z archiwum ITD

Przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym przewidują w takiej sytuacji karę 15 tys. zł i właśnie postępowanie w sprawie nałożenia takiej sankcji zostało wszczęte wobec niesolidnego przewoźnika. Dodatkowo stwierdzono kilka przekroczeń norm czasu pracy kierowcy, co skutkować może kolejną karą pieniężną dla tego przedsiębiorcy. Kierowców również ukarano mandatami za stwierdzone wykroczenia (łącznie 1650 zł). Przedsiębiorcy z nadmiarem ładunku na swoich pojazdach musieli zorganizować przeładunek, aby uzyskać zgodę inspektorów na kontynuowanie jazdy.

Fot. z archiwum ITD

 

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Jedyne lekarstwo na piratów to masa cywilnych radiowozów tak samo na całym powiecie gdyż to co się robi na wiejskich drogach to śmierć w oczach

Roman
Roman
1 miesiąc temu

Tępić takich debili tak samo jak tir wyprzedza tira na długości 2-3 km i blokuje jak tych co przekraczają szybkość ostatni jechałem od St.Bielska w kierunek Mazańcowice miałem 65-70 koło mnie przeszło parę aut jak przecinki min 100/120 km/h a na dole piski .

Alex
Alex
1 miesiąc temu

Jak wodzisz takiego przeładowanego debila to zaraz dzwon na 112 i przekaż gdzie taki bandyta jedzie ,od kiedy można tak wysoko ładować do szerokości pojazdu pływa po drodze jak statek na morzu tępić tych bandytów to nie kierowcy.

Karol
Karol
1 miesiąc temu

Jak widzę tych bez mózgowych kierowców z drzewem to mnie szlak trafia przeładowane wysoko ładowane auto tańczy po drodze łapać karać min 10 tyś złoty zabierać dowody i prawko to i****i i mordercy na drogach nie ludzie

wsiowy
wsiowy
1 miesiąc temu
Reply to  Karol

Człowieku ogarnij się. Spróbuj te swoje myśli przepuścić przez korektę, albo nie pisz niczego?