Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Inauguracja mistrzostw Katar 2022 w… Szczyrku Salmopolu. Ksiądz zaprasza dzieci do gry

Fot. z arch. parafii

Luteranie w Szczyrku Salmopolu jako pierwsi rozpoczynają… Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Katar 2022, które startują pod koniec listopada. Specjalne nabożeństwo zaplanowano na niedzielę 25 września o 11.00. Dlaczego już teraz?

– Dlatego, że od kilku miesięcy zbieraliśmy piłki dla dzieci, które po nabożeństwie chcemy wraz z Ewangelią rozdać najmłodszym. Chcemy, by zdążyły zagrać w nie jeszcze przed zimą, a w listopadzie w naszych warunkach już nie będzie na to szans. W Szczyrku Salmopolu spadł już pierwszy śnieg. Zdecydowaliśmy więc o przyspieszeniu nieoficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata. Wierzymy, że jeszcze w październiku dzieci zaproszą do gry swoich kolegów. Że pograją piłką, którą dostali z kościoła – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Piłek udało się zebrać około 200. Do beskidzkiej parafii przysłali je lub dostarczyli osobiście samorządowcy, politycy, sportowcy oraz wiele innych osób. Na apel ks. Jana Byrta odpowiedział ostatnio m.in. starosta cieszyński Mieczysław Szczurek (na zdjęciu).

– Wielu kibiców i sympatyków piłki nożnej też kocha Słowo Boże. Dlatego zapraszamy do nas na nabożeństwo. Oczywiście zapraszamy również dzieci i mamy nadzieję, że dla wszystkich starczy piłek – dodaje ks. Jan Byrt.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
1 rok temu

Normalny ks. zaprasza do modlitwy a to taki wiejski celebryta.

e e
e e
1 rok temu

Lekkie przegięcie z rozpoczęciem mistrzostw przed rozpoczęciem.