Wydarzenia Cieszyn

Inspektor Jacek Stelmach zastępcą komendanta śląskiej policji

Inspektor Jacek Stelmach. Fot. mat. prasowe śląskiej Policji

Inspektor Jacek Stelmach, dotychczasowy komendant powiatowy Policji w Cieszynie, został powołany na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach, nadzorującego pion prewencji. Uroczystość objęcia stanowisk kierowniczych śląskiego garnizonu odbyła się w poniedziałek, 26 lutego.

Insp. Jacek Stelmach rozpoczął służbę w Policji w 1992 r. Pierwsze kroki jako policjant stawiał w zespole patrolowym w Komisariacie Policji w Wiśle, gdzie po trzech latach służby został awansowany i przeniesiony do służby w zespole dochodzeniowym, najpierw w wiślańskim komisariacie, a później w Wydziale Kryminalnym w Cieszynie. W cieszyńskiej komendzie pełnił obowiązki zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego. Po dwóch latach na tym stanowisku wygrał konkurs na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Następnie został przeniesiony do Skoczowa, gdzie będąc komendantem sfinalizował budowę pierwszego, nowoczesnego komisariatu w naszym powiecie. Po dziewięciu latach na tym stanowisku został komendantem w zebrzydowickiej jednostce, skąd awansował rok później na stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego Policji w Żorach. Po niespełna czterech latach wrócił do powiatu cieszyńskiego, aby objąć stanowisko komendanta powiatowego Policji w Cieszynie.

Po awansie insp. Jacka Stelmacha obowiązki na stanowisku komendanta powiatowego Policji w Cieszynie będzie pełnić dotychczasowy pierwszy zastępca komendanta mł. insp. Arkadiusz Bloch.

google_news