Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Instalacje fotowoltaiczne dla firm – ekologiczne źródło oszczędności dla małego biznesu

Kryzys energetyczny uderza mocno w małe i średnie firmy. Widać to na terenie całej Polski, ale południe kraju ucierpi mocniej. Zimy są tam zwykle surowsze, a niższe temperatury utrzymują się dłużej. Instalacje fotowoltaiczne mogą okazać się bardzo pomocne w walce z tym problemem. Sprawdźmy więc, co dokładnie można zyskać w ten sposób i jak sprawa wygląda w okolicach Cieszyna.

Jak zaoszczędzić energię elektryczną w firmie?

W powiecie cieszyńskim nie brakuje takich przedsiębiorstw jak restauracje, warsztaty samochodowe czy średniej wielkości zakłady produkcyjne. Potężne korporacje i masywne zakłady zwykle są w stanie przetrwać trudniejsze czasy, ale te mniejsze… wiele z nich musi liczyć się z upadłością. Niezbyt korzystne ceny energii elektrycznej to dla nich poważny cios. Szukanie oszczędności dzisiaj staje się więc najważniejszym priorytetem. W związku z tym instalacje fotowoltaiczne dla sklepów czy wspomnianych wcześniej restauracji stanowią ważny element lokalnego biznesu.

Montaż paneli fotowoltaicznych nie uwolni nikogo od publicznej sieci energetycznej, ale pozwoli ograniczyć jej wpływ na budżet. Dzięki fotowoltaice można wykorzystać energię słoneczną do zasilania komputerów firmowych lub oświetlenia. Reszta zasobów wciąż będzie korzystać z usług miejscowej energetyki, ale koszty całościowego rachunku będą koniec końców niższe. Warto kliknąć tutaj i dowiedzieć się więcej.

Instalacja fotowoltaiczna a wizerunek firmy

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne w firmie podnoszą ogólną atrakcyjność inwestycyjną. Korzystanie z ekologicznych źródeł energii ma pozytywny wpływ na renomę przedsiębiorstwa, co mogą docenić partnerzy biznesowi z pobliskich Czech, chociażby. Podobnie można powiedzieć o klientach, którzy są coraz bardziej eko-świadomi. Nie ulega wątpliwości, że ochrona środowiska to poważny temat. Wielu ludzi potrafi docenić firmy, które obrały zielony kierunek rozwoju. Mała pizzeria może na przykład spożytkować moc ogniw fotowoltaicznych do zasilania wydajnego pieca elektrycznego, który w dodatku nie wytwarza spalin. Taką sytuację można wykorzystać w kampanii marketingowej i tym samym zyskać trochę plusów wśród lokalnej klienteli.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw?

Nie da się podać konkretnej wartości, ponieważ wszystko zależy od indywidualnego projektu. Na koszt instalacji fotowoltaicznej może wpłynąć ilość paneli, odległość dojazdu ekipy czy stopień zaangażowania funduszy państwowych jak na przykład program 50kW na start, który zredukował wydatki na fotowoltaikę w wielu śląskich przedsiębiorstwach. Ponadto warto zauważyć, że niektóre firmy oferują całkowicie darmowy montaż instalacji fotowoltaicznych, co zobacz również pod załączonym linkiem. Tego typu oferta bez dwóch zdań przyczyni się do obniżenia kosztów inwestycji. Ostateczny wynik to więc suma kilki czynników. Inteligentny przedsiębiorca będzie w stanie wykorzystać wszystkie dostępne opcje, aby wypracować wydatek na fotowoltaikę w sam raz na swoje możliwości.

Inne odnawialne źródła energii

Choć panele słoneczne są bardzo popularnym rozwiązaniem, nie należy zapominać o pozostałych sposobach na ekologiczną niezależność energetyczną. Pompy ciepła są jednym z nich. Co interesujące, instalacja paneli fotowoltaicznych może z nimi bezproblemowo współpracować, co da łącznie jeszcze większą oszczędność. JB Energia jest w stanie zagwarantować oba rozwiązania.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments