Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Internet mobilny – o czym pamiętać wybierając ofertę?

Internet mobilny to alternatywna opcja dla sieci przewodowych. Korzystanie z niego jest wygodne, nie wymaga zbędnego okablowania i pozwala uzyskać dostęp do Internetu bez względu na lokalizację. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty z Internetem mobilnym?

Sprawdź zasięg sieci operatorów w swoim miejscu zamieszkania

Często mieszkańcy niedużych miast i wsi nie mają możliwości skorzystania z oferty szybkiego Internetu kablowego lub światłowodowego. W takiej sytuacji jedyną szansą uzyskania dostępu do sieci jest zdecydowanie się na Internet mobilny. Przed wyborem oferty koniecznie sprawdź zasięg Internetu w miejscach, w których planujesz z niego korzystać. W przypadku większości operatorów można dokonać tego online: wystarczy znaleźć miejscowość swojego zamieszkania na mapie zasięgu mobilnego. Warto również dowiedzieć się, czy dostawca Internetu pozwala bezpłatnie wypróbować usługę przed zawarciem umowy.

​​​​​​​Zastanów się, w jakich sytuacjach będziesz korzystać z Internetu mobilnego

Mobilny dostęp do Internetu sprawdza się zwłaszcza w przypadku tych osób, które często podróżują. Są to na przykład studenci, pracownicy wysyłani w delegację czy miłośnicy wyjazdów turystycznych. Jeżeli Internet będzie Ci potrzebny jedynie do przeglądania stron i odbierania poczty, wtedy wystarczy umieścić w telefonie odpowiednią kartę SIM. Jeśli jednak zamierzasz oglądać filmy na komputerze, mieć stały dostęp do dokumentów firmowych w chmurze czy grać w gry online, wtedy potrzebny Ci będzie mobilny modem lub stacjonarny router. Upewnij się więc, czy operator udostępnia go w pakiecie z Internetem.​​​​​​​

Zastanów się, ile GB będzie Ci potrzebne

Wybór pakietu internetowego warto uzależnić od tego, ile GB danych będziesz potrzebował. Jeżeli planujesz surfować w Internecie głównie w celu sprawdzania pogody, czytania wiadomości czy odbierania maili, wtedy 10 GB miesięcznie powinno Ci wystarczyć. Co innego, jeśli chcesz oglądać filmy w jakości HD, pobierać pliki z Internetu, słuchać muzyki czy grać w gry społecznościowe. W takich przypadkach rozważ wybór pakietu w okolicach 100 GB. Zazwyczaj po wykorzystaniu pakietu prędkość Internetu zauważalnie spada. W zależności od wybranej oferty może obniżyć się np. do 32 Kb/s, 1 Mb/s czy 2 Mb/s – korzystasz wtedy z Internetu mobilnego do końca miesiąca bez dodatkowych opłat. Niektórzy operatorzy oferują ponadto usługę w postaci bezpłatnego transferu w godzinach nocnych.

Porównaj oferty różnych operatorów

Aby wybrać jak najkorzystniejszą ofertę mobilnego Internetu, najpierw oczywiście porównaj oferty różnych operatorów. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, jak duży limit danych zapewniają i w jakiej cenie. Upewnisz się również, czy oferują bezpłatne dodatki, takie jak np. darmowy modem, pakiet telewizji internetowej lub ochrona antywirusowa. Warto poza tym sprawdzić, czy będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty aktywacji usługi.

Interesującą ofertę Internetu mobilnego proponuje m.in. Netia. W przypadku tej usługi masz do wyboru pakiety 10 GB, 30 GB oraz Internet bez limitu. W każdej ofercie klient otrzymuje bezpłatnie modem mobilny, a w najwyższym pakiecie również router stacjonarny oraz możliwość korzystania z ochrony Internetu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments