Ireneusz Jeleń i Adrian Sikora znów zdobywają bramki

Od mocnego uderzenia zaczęła reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej udział w Mistrzostwach Polski Oldbojów +42. Gole strzelali zawodnicy związani kiedyś ze Śląskiem Cieszyńskim.

Nasza drużyna w półfinałowym meczu turnieju rozgrywanego w Siedlcach z rówieśnikami Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Bramkobranie rozpoczął Mariusz Muszalik, po profesorsku wykorzystując w 14. minucie rzut wolny z 20. metra. Jego śladem poszedł w 26. minucie Ireneusz Jeleń (pochodzący z Cieszyna, kiedyś Piast Cieszyn), który jak za swoich reprezentacyjnych czasów trafieniem z pola karnego finalizując zespołową akcję. A wynik pierwszej połowy (grano 2×40 minut) ustali w 38. minucie Adrian Sikora (kiedyś Beskid Skoczów), popisując się technicznym uderzeniem lobem z 10. metra.

Po przerwie drużyna prowadzona przez Jacka Góralczyka nieco spuściła z tonu i rywale trafieniem z rzutu karnego w 45. minucie gry rozpoczęli swój pościg. Jednak Jakub Szmatuła w bramce spisywał się solidnie i dopiero na 2 minuty przed ostatnim gwizdkiem przeciwnikom żółto-niebieskich udało się strzelić kontaktowego gola, ale na więcej już defensywa „starzyków” nie pozwoliła. To znaczy, że zwycięstwo 3:2 otworzyło jej drogę do finału, w którym w niedzielę o godzinie 11.00 na głównej murawie stadionu Pogoni Siedlce reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej +42 zmierzy się w boju o mistrzostwo Polski z broniącym trofeum zespołem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który w równolegle rozgrywanym drugim półfinale pokonał 4:1 Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Śląski Związek Piłki Nożnej +42 – Mazowiecki Związek Piłki Nożnej +42 3:2 (3:0)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Mariusz Muszalik, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora.
ŚlZPN: Szmatuła – Grzyb, Konieczny, Malinowski, Adamski – Kasprzyk, Czerwiec, Muszalik, Pach – Jeleń, Sikora oraz Kmietowicz, Kryger, Madeja, Sokołowski, Stokowy, Pikuta, Polarz. Trener Jacek Góralczyk.