Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

“Istebna” na walizkach. Japonia czeka!

Fot. Zespół Regionalny “Istebna” / Facebook

12-osobowa grupa muzykantów i tancerzy z Zespołu Regionalnego „Istebna” wyruszyła do Japonii. Zaproszenie do kraju kwitnącej wiśni górale otrzymali z Ambasady RP w Tokio i Instytutu Polskiego.

Zespół Regionalny „Istebna” będzie reprezentować nasz kraj, województwo śląskie i Beskid Śląski podczas 14. Festiwalu Polskiego w Tokio.

– Jest to największe wydarzenie promujące polskie dziedzictwo kulturowe w Japonii. W dniach 8-11 maja nasze koncerty odbędą się również w takich miejscowościach jak Takasaki i Ena. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie naszej wieloletniej pracy. Całość wyjazdu koordynuje i organizuje Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Tokio. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym możemy pokryć znaczną część kosztów związanych z organizacją naszego wyjazdu – mówi Maria Motyka, kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna”.

Do wyjazdu artystów z Trójwsi Beskidzkiej do Japonii dokłada się także gmina Istebna. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Istebna”, prowadzące m.in. Zespół Regionalny „Istebna”, otrzymało dofinansowanie na ten cel z budżetu lokalnego samorządu.

google_news