Istebna: Pobiegli po bruclik

Wczoraj na Kubalonce odbyła się 42. już edycja biegu narciarskiego „O Istebniański Bruclik”. Trzeci rok z rzędu główna nagroda powędrowała do zawodnika z Trójwsi. Tegoroczną edycję zwyciężył Mikołaj Michałek, zawodnik MKS Istebna.

Mimo niesprzyjającej pogody zawodnicy dopisali. Na starcie zjawiło się przeszło dwustu sportowców z różnych zakątków Polski, a także pobliskich przygranicznych miejscowości. Na całej trasie dopingowali ich licznie przybyli kibice.

Najszybszą w kategoriach kobiecych okazała się być Eliza Rucka z MKS Istebna. W najstarszych kategoriach mężczyzn, którzy mieli do pokonania 5 km, najszybszym był Zbigniew Radomski z Bielska- Białej. W rywalizacji na 10 km najlepszy wynik uzyskał Piotr Michałek z Jaworzynki.

W biegu głównym, gdzie do pokonania były 3 okrążenia po 5 km, najlepszy czas (niespełna 43 minuty) wywalczył Mikołaj Michałek z Jaworzynki, zawodnik MKS Istebna. O prawie 2 minuty wyprzedził on Wojciecha Fojcika z NKS Trójwieś Beskidzka, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska.