Wydarzenia Cieszyn

Istebna/Strumień: Radni w komplecie

Fot. ilustracyjne/Krzysztof Marciniuk

Mieszkańcy gminy Strumień w minioną niedzielę wybierali radnego w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 4. Jeden wakujący mandat był też w gminie Istebna, ale tam głosowanie nie było potrzebne.

W Trójwsi Beskidzkiej, przypomnijmy, mandat oddała Łucja Michałek, z racji wyboru na stanowisko wójta gminy Istebna. Do uzupełniających wyborów zgłosił swojego kandydata KWW Trzycatek z Jaworzynki. I był to jedyny kandydat. Zgodnie z kodeksem wyborczym w takiej sytuacji głosowania uzupełniającego nie przeprowadza się. W ten sposób do Rady Gminy Istebna wszedł Krzysztof Wawrzacz.

W gminie Strumień z mandatu radnej zrezygnowała Lilla Salachna-Brzoza, która ubiegała się również o stanowisko burmistrza Strumienia. O wakujące miejsce w Radzie Miejskiej Strumienia ubiegało się trzech kandydatów z KWW Ireneusz Duda, KWW Janusz Hudziec, KWW Jerzego Hawełki. Mieszkańcy zdecydowali o przyznaniu społecznego mandatu Ireneuszowi Dudzie, 67-letniemu mieszkańcowi Strumienia. Otrzymał on 35 głosów spośród oddanych 77. Jerzy Hawełka miał poparcie 32 wyborców, a Klaudia Mleczko-Bryczek – 10.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
1 rok temu

Radni w komplecie czyli jaki jest ten komplet?