Wydarzenia Cieszyn

Istebna/Strumień: Wybory uzupełniające

Fot. Krzysztof Marciniuk

Mieszkańcy gminy Strumień w najbliższą niedzielę, 10 lutego, wybiorą radnego. Jeden wakujący mandat był też w gminie Istebna, ale tam głosować nie trzeba.

W Trójwsi Beskidzkiej, przypomnijmy,  mandat oddała Łucja Michałek, z racji wyboru na stanowisko wójta gminy Istebna. Do uzupełniających wyborów zgłosił się KWW Trzycatek z Jaworzynki. Kandydat do objęcia mandatu radnego był tylko jeden. Zgodnie z kodeksem wyborczym w takiej sytuacji głosowania uzupełniającego nie przeprowadza się. W ten sposób do Rady Gminy Istebna wszedł Krzysztof Wawrzacz.

W gminie Strumień z mandatu radnej zrezygnowała Lilla Salachna-Brzoza, która ubiegała się również o stanowisko burmistrza Strumienia. O wakujące miejsce w Radzie Miejskiej Strumienia ubiega się trzech kandydatów z KWW Ireneusz Duda, KWW Janusz Hudziec, KWW Jerzego Hawełki. Wybory odbędą się w okręgu nr 4, obejmującym część miasta Strumień.  Głosować można będzie od 7.00 do 21.00.

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
2 lat temu

Nie lepiej aby przykładem Trójwsi i w Strumieniu był zgłoszony tylko jeden kandydat? Szkoda ciągania ludzi, kosztów. W takich przypadkach powinien wchodzić na radnego następny w kolejności z listopadowych wyborów.