Sport Cieszyn

Istebna: Sukcesy skoczków

Kacper Juroszek (z lewej) i Arkadiusz Jojko (w środku) Fot. UG Istebna

Ten sezon z pewnością zaliczą do udanych skoczkowie z Trójwsi.

Kacper Juroszek wywalczył trzy tytuły mistrza Polski juniorów podczas rozgrywanych w Szczyrku finałowych zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Młody zawodnik z Jaworzynki stanął na najwyższym stopniu podium w dwóch konkursach indywidualnych na skoczni K-70 oraz w konkursie drużynowym z kolegami z reprezentacji Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Kolejne sukcesy do swojej kolekcji dodał również Arkadiusz Jojko z Istebnej. Zawodnik zdobył dwa medale – złoto w konkursie dużynowym wraz z Kacprem i Wiktorem Fickowskim ze Szczyrku jako reprezentacja Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego oraz srebro indywidualnie.

Drużynowym mistrzem Polski juniorów młodszych wraz z kolegami z klubu WSS Wisła został natomiast Gabriel Kukuczka z Koniakowa. Zawodnik pokazał się również jako wszechstronny sportowiec, ponieważ wywalczył również – w klubowej parze WSS II Wisła z Grzegorzem Mitręgą – brązowy medal w rywalizacji sztafet sprinterskich juniorów młodszych w kombinacji norweskiej.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments