Wydarzenia Cieszyn

Istebna zamierza zawalczyć o małych pacjentów z powiatu cieszyńskiego. Jest petycja!

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Już jest petycja obywatelska do starosty, Mieczysława Szczurka o powstrzymanie likwidacji Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. To efekt doniesień naszego portalu o możliwości zamknięcia pediatrii w nadolziańskim grodzie.

Z inicjatywą wyszli górale z Trójwsi. Już w najbliższą niedzielę będą zbierane podpisy pod petycją do starosty cieszyńskiego. – To dopiero początek podjętej walki o najmłodszych pacjentów Powiatu Cieszyńskiego w związku z wnioskiem dyrekcji ZZOZ w Cieszynie o ograniczenie działalności przez likwidację Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Śląskim – poinformowała wójt gminy, Łucja Michałek-Chudecka w mediach społecznościowych i dodała – Nie można pozostać biernym w tej sytuacji – użyję wszelkich dostępnych narzędzi, starań i sposobów na odwrócenie i zatrzymanie tej skandalicznej decyzji wymierzonej w nasze rodziny Powiatu Cieszyńskiego oraz gminy Istebna.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

To jest przykre, żeby nie było lekarzy i trzeba likwidować oddziały. Z dziećmi w szpitalu przeważnie są rodzice. Jak oni mają funkcjonować dojeżdżając do Bielska. Jest tak, że wymieniają się opieką nad dzieckiem. Ponadto jeździć do lekarza w Bielsku kiedy dziecko coś sobie zrobiło i tam czekać na wizytę , chore to. Uważam, że student medycyny powinien odrobić studia albo za nie zapłacić. Studia są darmowe dlaczego ja mam ich sponsorować a potem nie mogę dostać się do lekarza. Płacę składkę zdrowotną a potem muszę korzystać z prywatnej wizyty, która kosztuje od 150zl dentysta a ortopeda na dzień dobry 270zl.To… Czytaj więcej »

cóż
cóż
4 miesięcy temu

Pan Starosta chwali się przekazaniem 100 tyś. zł do Goleszowa na posterunek, ale sprawa utrzymania oddziału dla dzietnych rodzin w szpitalu powiatowym jest za trudna. A czyż nie chodzi o takie rodziny?

Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu

Ja myślę, że pani wójt tą petycję kieruje zbyt nisko. Ja bym ją wysłał od razu do rządu. Bo to chyba przedstawiciele rządu mówili publicznie o młodych lekarzach ,, niech jadą”, to rząd jest odpowiedzialny za niewyobrażalne zadłużenie państwa także poza budżetem, za najwyższą w Europie cenę energii, za olbrzymią inflację itd. A jako, że pani wójt z Istebnej co chwile widzę w stroju regionalnym na jakimś spotkaniu z politykami pisu to i petycje dostarczy w try miga i załatwi temat ważny dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Jak pamiętam podczas spotkania z prezydentem w Skoczowie trzymała w ręcę transparent jako przedstawicielka… Czytaj więcej »

Imię
Imię
4 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Z tym swoim myśleniem to mocno przesadziłeś. Zapytaj Pawlaka jak załatwia się dobre ceny…

dobrze jest
dobrze jest
4 miesięcy temu
Reply to  Imię

Nic nie przesadził, gdzie lepiej sprawy się załatwi jak nie w rodzinie w Warszawie. Pawlakiem nie ma co się martwić, zajmie się ustawa jedyna w swoim rodzaju, podpisana, skierowana do TK, skierowana do nowelizacji – niby jest a nie ma ale będzie dzięki determinacji.

Jakub
Jakub
4 miesięcy temu

Przecież z Istebnej do Cieszyna jest niewiele mniej kilometrów niż do Bielska, a w BB jest dobry szpital pediatryczny.

Sebastian
Sebastian
4 miesięcy temu
Reply to  Jakub

A do Trzyńca to nawet połowę bliżej niż do Cieszyna mają Istebnianie. A tam jest jeszcze lepszy!

Cieszyn Boguszowice
Cieszyn Boguszowice
4 miesięcy temu

Jeśli chodzi o starostwo to proponuję sprawdzić ile kasy za dzierżawę terenu otrzymuje starostwo od cwaniaczków, którzy potem wynajmują pomieszczenia starostwu na tym terenie.

absurdalnyZZOZ
absurdalnyZZOZ
4 miesięcy temu

A gdzie są inne gminy w tej walce? nie lepiej byłoby też się dołączyć i znacznie szerzej nagłośnić temat, czy tylko w Istebnej są małe dzieci?!

dogadywać się, nie kupczyć
dogadywać się, nie kupczyć
4 miesięcy temu
Reply to  absurdalnyZZOZ

Gminy w powiecie mają prowadzony w Starostwie konwent buemistrzxów, wójtów, starosty, tam jest miejsce na rozmowy.

lokalny kociołek
lokalny kociołek
4 miesięcy temu

Wójt i Starosta są w przeciwnych plemionach? – inaczej dogadaliby się poza mediami. A to pani wójt ma wybraną panią redaktor z wybranego medium lokalnego.