Wydarzenia Cieszyn

Istebna: Zmarł proboszcz

Fot. www.luteranie.pl

1 listopada zmarł ks. Alfred Staniek, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Istebnej. Miał 52 lata. Pozostawił żonę i córkę.

Ks. Alfred Krystian Staniek urodził się w Wodzisławiu Śląskim jako syn Augustyna Stańka i Szarloty z domu Pilch. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do Technikum Samochodowego w Pszczynie, a w latach 1986-1992 studiował na Wydziale Teologii Ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Praktykę kościelną odbywał m.in. w parafiach ewangelickich w Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu Miechowicach i Tarnowskich Górach.

Po ordynacji w lipcu 1992 roku został mianowany wikariuszem diecezjalnym diecezji katowickiej. Następnie od 1 maja 1993 roku służył jako wikariusz w parafii w Świętochłowicach, a w latach 1996-1998 był jej proboszczem administratorem. Od września 1998 roku pracował w parafii w Wołczynie, a w latach 2002-2006 był proboszczem w Bytomiu Miechowicach. 23 lipca 2006 roku natomiast został wybrany proboszczem parafii w Istebnej.

W swojej służbie ks. Staniek był zawsze oddany Bogu i ludziom. Jego wielką pasją była muzyka. Angażował się w działalność zespołu muzycznego „Chrystus daje nadzieję”, który w swoim repertuarze miał piosenki jego autorstwa.

Pogrzeb duchownego odbędzie się z kościoła ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum 7 listopada o 13.00. Uroczystości na cmentarzu będą miały natomiast miejsce w Gierałcicach 8 listopada o 11.00. Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów i wieńców składać ofiary na parafię w Istebnej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments