Porady i inspiracje

Jak dbać o cerę mieszaną?

Posiadaczki cery suchej oraz cery tłustej powinny skupić się na zaspokajaniu głównych potrzeb skóry. W pierwszym przypadku będzie to intensywne nawilżanie, w drugim – matowienie. Jeżeli jednak Twoja cera posiada cechy obu tych skór – warto przyjrzeć się temu, jak powinno się postępować w przypadku pielęgnacji cery mieszanej.

1. Cera mieszana – jak powinna wyglądać pielęgnacja cery mieszanej?

2. O czym pamiętać przy dobieraniu produktów w pielęgnacji cery mieszanej?

3. Masz cerę mieszaną? Używaj tych kosmetyków!

1. Cera mieszana – jak powinna wyglądać pielęgnacja cery mieszanej?

Właściwa pielęgnacja cery mieszanej powinna być dostosowana do aktualnych potrzeb skóry. Wynika to z faktu, że w zależności od wybranego okresu cyklu w ciągu miesiąca skóra może być albo nadmiernie przesuszona, albo przeciwnie – wydzielać za dużo sebum. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest tutaj skupienie się na poszczególnych partiach cery. Sprawdź kilka trików na https://www.beautyspaexpert.pl/.

Tłuste partie skóry takie jak np. czoło, nos i broda wymagają regularnego złuszczania, aby pozbyć się nadmiaru łoju. Z kolei suche policzki oraz okolicę wokół oczu należy intensywnie nawilżać. Podstawą pielęgnacji cery mieszanej jest stosowanie kosmetyków dopasowanych do poszczególnych jej obszarów. Tłuste partie twarzy można matowić posiłkując się nie tylko peelingami, ale i maseczkami z zielonej glinki. Jest też skuteczna na rozszerzone pory. Możesz stosować tu peelingi enzymatyczne na całą twarz, które skutecznie, ale i nieinwazyjnie usuną martwy naskórek. Suche partie twarzy z kolei wymagają intensywnego nawilżania. Wybrane produkty znajdziesz na https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/organic-series/.

2. O czym pamiętać przy dobieraniu produktów w pielęgnacji cery mieszanej

Odpowiedni żel oczyszczający powinien spełniać wymagania obu typów skór, czyli suchej i mieszanej. Nie powinien być on jednak zbyt agresywny – nadmierne wydzielanie sebum może zostać bowiem zintensyfikowane. Regularne złuszczanie pozwoli wyrównać koloryt skóry. Warto przy tym sięgać po produkty z kwasem hialuronowym, który wnika w głębsze warstwy naskórka. Jeżeli po używaniu jakiegoś produktu zauważysz uczucie pieczenia po umyciu twarzy – warto wymienić go po delikatne pianki i żele posiadające lekką konsystencję. Kwas hialuronowy to składnik, który znajdzie zastosowanie u posiadaczek każdego typu skóry w pielęgnacji całej twarzy, również dojrzałej https://organicseries.pl/cera-dojrzala/. Warto go mieszać z takimi preparatami jak np. masło shea, olejek z pestek winogron, czy środki bogate w witaminy e. Dobry krem pomoże usunąć uczucie napięcia w pielęgnacji. Skóra sucha i jak tłusta wymaga szczególnej troski. Posiadaczki skóry mieszanej powinny szczególnie skupić się na strefie t i sięgać po odpowiednie kremy.

3. Masz cerę mieszaną? Używaj tych kosmetyków!

Do mycia twarzy sięgaj po delikatne preparaty myjące, które nie będą podrażniać gruczołów łojowych. Suche partie skóry nie będą agresywnie traktowane, co pozwoli im się zregenerować. Kosmetyki wyposażone w składniki nawilżające będą odpowiednim wyborem w pielęgnacji skóry mieszanej, która stanowi połączenie skóry suchej oraz wykazuje cechy skóry tłustej. Zasięgnij inspiracji na https://organicseries.pl/cera-mieszana/.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci odpowiedniej wiedzy czym jest skóra mieszana oraz jak powinna wyglądać jej pielęgnacja. Jeżeli zastanawiasz się jak dbać o cerę mieszaną – podstawą jest odpowiedni dobór preparatów. Kosmetyki do cery mieszanej o właściwościach nawilżających to absolutny must-have!

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments