Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak dbać o zdrowie naszych pupili?

Zwierzęta, które dobrowolnie przyjmujemy do naszych domów, powinny być traktowane, jak pełnoprawni członkowie naszych rodzin. W momencie, gdy decydujemy się przygarnąć kota, psa, chomika, czy jakiekolwiek inne zwierzę – również hodowlane, stajemy się za nie odpowiedzialni.

Są to żywe i czujące stworzenia, więc choćby dlatego należy starać się oszczędzić im bólu i dbać o komfort ich życia. Jeśli chcemy, by długo towarzyszyły nam zdrowe i szczęśliwe, to musimy o nie dbać. O zdrowie zwierzęcia należy się troszczyć w taki sam sposób, jak o zdrowie człowieka. W ich przypadku również ważna jest zbilansowana dieta, zapewnienie aktywności fizycznej, a dodatkowo także kontrole u weterynarzy.

Należy pamiętać, że każdy gatunek zwierzęcia posiada swoje specyficzne cechy i służą mu inne rzeczy. Takie rozróżnienie występuje nawet w obrębie tego samego gatunku, dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z charakterystyką zwierzaka, którym planujemy się zaopiekować. Przykładowo, poszczególnym rasom psów towarzyszą charakterystyczne dla ich nich choroby. Warto mieć tego świadomość, zanim zdecydujemy się na konkretne zwierzę.

Uważnie obserwujmy nasze zwierzaki

W naszej codziennej opiece nad pupilem bardzo ważne jest, by go obserwować i nie lekceważyć zmian w zachowaniu. Jeśli nagle staje się ono osowiałe, nie chce jeść lub zaczyna np. sikać w domu, to może być to znak, że coś niedobrego dzieje się z jego zdrowiem. Pamiętajmy, że zwierzę również może dostać udaru, zawału serca, zachorować na nowotwór lub inne choroby. Dobrze jest zapoznać się z tym, jak się one objawiają, by móc wcześniej wyłapać ich symptomy i podjąć odpowiednie leczenie. Kolejną istotną kwestią jest opieka weterynaryjna.

Wśród weterynarzy również występują specjaliści, którzy specjalizują się w danych chorobach, a także gatunkach. Z konkretną dolegliwością warto więc wybrać się weterynarza, który właśnie w niej się specjalizuje. Jeśli natomiast posiadamy, jakieś egzotyczne zwierzę, to należy poszukać weterynarza, który ma wiedzę na temat tego konkretnego gatunku. Teraz przejdźmy do tego, jak powinna wyglądać codzienna opieka nad naszymi pupilami.

Dieta, ruch i suplementy

Tak, jak dieta jest ważna dla zdrowia każdego człowieka, tak również zwierzę musi się prawidłowo odżywiać. Tutaj znowu pojawia się kwestia konkretnego gatunku. Każdy z nich powinien jeść coś innego i też inne produkty są dla niego szkodliwe. Wszyscy wiemy, że zwierzęta nie powinny jeść czekolady, ale dla psów jej zjedzenie może skończyć się nawet śmiertelnym zatruciem. Z kolei koty powinny żywić się w głównej mierze mokrą karmą, gdyż stanowi ona dla nich również źródło wody. Wielu ludzi wciąż wierzy w mit, jakoby koty powinny pić mleko. Jest wręcz przeciwnie, mleko dla kotów jest szkodliwe – powinny pić tylko wodę. Z taką wiedzą, na temat każdego gatunku, należy się zapoznać, by móc podawać swojemu pupilowi zdrowe i zbilansowane posiłki.

Równie ważne jest zapewnienie odpowiedniej aktywności fizycznej, której ilość również zależy od konkretnej rasy. Zarówno dieta jak i aktywność fizyczna są ważne dla zdrowego układu kostnego i tego, by również na starość pozostał on sprawny. Zdrowie naszego zwierzaka możemy też wesprzeć za pomocą suplementów diety, wśród których warto zwrócić uwagę na produkty Nordic Oil. Zawierają wiele drogocennych składników i wzmocnią organizm naszego pupila.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments