Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak nadać paczkę w kilku krokach?

Rynek usług kurierskich rośnie dynamiczne od lat. Duża w tym zasługa sklepów internetowych, które wysyłają do klientów zamówiony towar. Coraz szersza oferta, spadające ceny usług sprawiają, że z przesyłek korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Jak nadać paczkę, ile to kosztuje, o tym wszystkim przeczytasz poniżej.

1. Którą firmę wybrać?
2. Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy kurierskiej?
3. Ile kosztuje nadanie paczki?

Którą firmę wybrać?

To chyba najczęściej zadawane pytanie przy okazji usług kurierskich. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Oferta wielu firm jest bardzo zbliżona, a co za tym idzie, wybór wcale nie jest prosty. Jeśli planujemy po raz pierwszy wysłać paczkę za pomocą kuriera, warto porównać oferty kilku przewoźników, aby być pewnym, że wybrało się tę najkorzystniejszą. Możemy tego dokonać na stronie Furgonetka.pl, która pozwala na wybór oferty z 10 firm kurierskich oraz nadanie przesyłki www lub w aplikacji mobilnej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy kurierskiej?

1. Czas dostawy paczki.

To podstawowy parametr. Większości klientów zależy na czasie, dlatego też firmy logistyczne kładą duży nacisk na to, aby czas dostarczenia przesyłki wynosił 1-2 dni robocze od daty nadania. W ostateczności czas dostarczenia zależy od możliwości logistycznych firmy, od tego, jak wiele ma placówek, sortowni, z iloma punktami odbioru współpracuje. Jest to szczególnie istotne w okresie wzmożonego ruchu w branży np. przed świętami.

2. Forma odbioru paczki przez firmę kurierską

Każdemu, kto chce nadać przesyłkę pozostają zwykle dwie opcje:
– udać się do placówki nadawczej wybranej firmy,
– oczekiwać w domu lub pracy na odbiór przesyłki przez kuriera.
Oczywiście druga opcja jest o wiele wygodniejsza, gdyż oszczędza nam sporo czasu.

3. Jakie formy odbioru przez nadawcę oferuje wybrana przez nas firma?

W tym punkcie należy zaznaczyć, iż obok czasu dostawy niezmiernie ważny jest bezpieczny odbiór paczki. Nikt nie chce dopuścić do sytuacji zaginięcia wysłanych przedmiotów, za które nadawca zapłacił. W ostatnich latach firmy logistyczne zaoferowały swoim klientom kilka metod odbioru:

odbiór przesyłki od kuriera, do niedawna najpopularniejsza forma dostawy pod adres. Jej minusem są ściśle określone godziny, w których możliwy jest odbiór. Poza tym jest to zwykle najdroższa z form dostawy.
odbiór w paczkomacie, niezwykle wygodna forma o ile tylko mieszkamy w pobliżu paczkomatu. Możemy odebrać paczkę o dowolnej porze, bez obaw czy zdążymy na pocztę czy do kiosku.
odbiór w punkcie współpracującym z firmą logistyczną. Zazwyczaj jest to kiosk, który znajduje się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Taki punkt odbioru jest alternatywą dla paczkomatu i dostawy przez kuriera pod adres domowy.

Odbiór paczki na wiele sposobów czyni usługi dostarczenia przesyłek niezwykle elastycznymi. Każdy może skupić się na tym co kupuje i za ile, resztę pozostawiając firmie logistycznej.

Ile kosztuje nadanie paczki?

Na koniec postaramy się odpowiedzieć na pytanie, z jakim kosztem należy się liczyć, chcąc nadać paczkę. Ostateczna cena zależy m.in. od wymiarów i wagi paczki, czy oddajemy ją samodzielnie do punktu nadawczego, czy odbiera ją od nas kurier. Dzięki serwisowi Furgonetka.pl możesz zamówić przesyłkę już od 8 zł, a samo nadanie zajmie Ci niecałe 5 minut.

Nadawaj wygodnie i bezpiecznie na Furgonetka.pl.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Jak jest z “paczką z ameryki”?