Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak naturalnie i bezpiecznie zwiększyć libido u kobiety?

Libido to popęd seksualny, od którego zależy jak dużą masz ochotę na intymne zbliżenia. Wiele osób doświadcza jego spadku, co może przyczyniać się do braku satysfakcjonującego życia erotycznego. Problem ten dotyczy również kobiet – zwłaszcza po 40. roku życia. Z czego wynika i jakie są najlepsze sposoby, by przywrócić apetyt na seks?

Przyczyny spadku libido

Spadek libido może wynikać z różnych przyczyn, w zależności od konkretnej osoby. Nie bez powodu problem ten dotyczy najczęściej kobiet po 40-50. roku życia – to właśnie wtedy pojawiają się pierwsze objawy menopauzy i dochodzi do zmian hormonalnych, które mogą nie tylko obniżać ochotę na seks, ale również prowadzić do utraty satysfakcji płynącej z intymnych doznań.

Jednak wiek to nie wszystko. Przyczyn spadku libido jest o wiele więcej, a do tych najczęstszych zaliczamy:

 • zaburzenia hormonalne – nie tylko te związane z menopauzą, ale również spowodowane stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych;
 • zaburzenia natury psychologicznej, np. trauma, nerwica czy depresja;
 • problemy w związku;
 • rozmaite dolegliwości, takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zaburzenia neurologiczne, choroba wieńcowa czy nowotwór;
 • stosowanie leków – zwłaszcza antydepresyjnych, przeciwpadaczkowych oraz moczopędnych;
 • stres, zmęczenie i nadmiar obowiązków;
 • nieprawidłowy styl życia – zła dieta, używki i brak aktywności fizycznej.

Warto dodać, że spadek libido dotyczy także wielu kobiet w ciąży. Wynika to z jednej strony ze stresu związanego z porodem i macierzyństwem, a z drugiej wzrostu ilości prolaktyny – hormonu, który obniża popęd płciowy.

Jak skutecznie podnieść libido u kobiety?

Skuteczne podniesienie libido jest możliwe u większości kobiet. Najczęściej wystarczy uporać się z wymienionymi wyżej dolegliwościami oraz odstawić środki, które obniżają popęd płciowy. Co więcej, możesz skorzystać z kilku sprawdzonych metod, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na ponowne czerpanie radości z życia erotycznego. Oto te najskuteczniejsze.

Zmiana diety

Jak wspomnieliśmy wcześniej, problemy z libido mogą wynikać z nieprawidłowej diety, a także nadwagi lub otyłości. Badania wykazują, że aspekty żywieniowe mają wpływ nie tylko na życie seksualne, ale również płodność (1). Kluczem do sukcesu jest więc stosowanie odpowiednio zbilansowanej, bogatej w zdrowe kwasy tłuszczowe diety, a także rozmaitych witamin i minerałów – zwłaszcza cynku oraz selenu.

Co więcej, kobiety w okresie menopauzalnym powinny dostarczać do swojego organizmu izoflawony. Przyczyniają się one do zachowania równowagi hormonalnej i wykazują działanie antyoksydacyjne. Mogą nie tylko podnosić libido, ale również wpływać pozytywnie na poziom cholesterolu we krwi. Znajdziesz je przede wszystkim w roślinach strączkowych – soi, fasoli i soczewicy.

Ćwiczenia fizyczne

Wpływ na sprawność seksualną ma również aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia dodają energii, pozwalają zrzucić zbędne kilogramy i sprzyjają pracy układu sercowo-naczyniowego. Dlatego chcąc zwiększyć swój apetyt na seks, warto biegać, jeździć na rowerze czy uczęszczać na siłownię. Dzięki temu stosunkowo szybko zauważysz pozytywną zmianę.

Do najbardziej polecanych ćwiczeń zalicza się jogę – dzięki niej zyskasz więcej energii seksualnej, a także zrelaksujesz się i zadbasz o ogólną sprawność swojego ciała.

Tabletki na poprawę libido

Jednym z najprostszych sposobów na szybkie podniesienie libido jest zastosowanie specjalnych tabletek, które zostały stworzone w oparciu o odpowiednio wyselekcjonowane substancje aktywne. Polecamy zwłaszcza te naturalne, dostępne bez recepty i w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Do najskuteczniejszych suplementów diety podnoszących libido zaliczamy Femin Plus. Są to kapsułki zwiększające ochotę na seks, przyspieszające osiągnięcie stanu podniecenia, a także poprawiające nawilżenie pochwy oraz wrażliwość na dotyk. Efekt ten osiągnięto, dzięki zastosowaniu składników regulujących funkcjonowanie kobiecego organizmu. Do tych najważniejszych zaliczamy:

 • L-argininę, która poprawia nawilżenie pochwy i zwiększa czułość narządów intymnych;
 • ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej, który poprawia sprawność seksualną kobiet;
 • ekstrakt z żeń-szenia, który jest jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków;
 • ekstrakt z liści damiany, który redukuje suchość pochwy i poprawia samopoczucie.

Kompozycja tych i wielu innych substancji aktywnych sprawia, że Femin Plus nie tylko przywróci ci apetyt na seks, ale również wpłynie pozytywnie na zdrowie i nastrój.

Ograniczenie stresu i więcej odpoczynku

Szybkie tempo życia, problemy w pracy czy nawał obowiązków – wszystko to może odbijać się na sprawności seksualnej. Dlatego warto nieco zwolnić, znaleźć więcej chwil na odpoczynek i zredukować stres. Pozwoli ci to nie tylko podnieść libido, ale i wpłynie korzystnie na twoje relacje z partnerem.

Urozmaicenie życia erotycznego

Niekiedy popęd seksualny zostaje ograniczony przez rutynę wkradającą się do związku – zwłaszcza wieloletniego. Warto więc wprowadzić do swojej sypialni nieco pikanterii – nowe pozycje miłosne albo erotyczne zabawki. Być może pozwoli ci to o wiele bardziej cieszyć się kontaktami intymnymi, a przy okazji da możliwość czerpania przyjemności z nieznanych dotąd doznań.

Poprawa relacji z partnerem

Nierzadko brak popędu seksualnego wynika z oddalenia się partnerów albo problemów w związku. Dlatego bardzo istotna jest rozmowa, opowiedzenie o swoich odczuciach dotyczących wspólnego życia (również tego erotycznego) i próba znalezienia nici porozumienia. Poznanie swoich własnych problemów oraz ograniczeń pomoże poradzić sobie z trudnościami i sprawić, że wasze wasza aktywność w alkowie wzrośnie.

Podsumowanie

Wpływ na kobiece libido ma wiele czynników, jednak niezależnie od przyczyn braku apetytu na seks można znaleźć sposoby, dzięki którym znowu poczujesz w sobie energię do intymnych zbliżeń. Warto skorzystać z kilku wymienionych wyżej metod jednocześnie, bo wtedy szansa na rozwiązanie problemu będzie o wiele większa.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments