Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak odpowiednio ubrać się na narty?

Wyjazd w góry powinien być poprzedzony prawidłowymi przygotowaniami nie tylko pod względem zabieranego sprzętu, ale także pod kątem właściwego ubioru. Jazda na nartach nie przyniesie bowiem radości, jeśli będziemy marznąć przebywając na stoku. Jak ubrać się na narty, aby tego uniknąć? Sprawdź, co znajduje się w ofertach sklepów narciarskich online i wybierz niezbędne elementy ubioru.

Odzież narciarska – dlaczego jest niezbędna?

Śnieg i niska temperatura panująca na stoku sprawiają, że ciało ludzkie bez odpowiedniego ubrania może się szybko wyziębić. Brak warstwy izolacyjnej powoduje, że całe wytwarzane przez organizm ciepło ulatnia się do otoczenia. W ten sposób tracimy na bezskuteczne ogrzewanie ciała energię, którą moglibyśmy wykorzystać na zabawę na stoku. Jeśli więc chcesz się dobrze bawić nie tracąc przy tym zdrowia – zakup odpowiednią odzież narciarską. Zastanawiasz się, gdzie jej szukać? Sklep narciarski online będzie idealnym rozwiązaniem. Znajdziesz tam nie tylko odpowiednie ubrania, ale także niezbędny sprzęt narciarski. Odwiedź stronę www.dobrenarty.pl lub ich stacjonarny sklep sportowy w Krakowie i wybierz niezbędną odzież na stok.

Trzy podstawowe warstwy, czyli odpowiednie ciepło na stoku

Odzież narciarska nie może składać się wyłącznie z grubej kurtki czy wysokich butów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że kurtka odpowiada za zatrzymanie ciepła, które my sami wytworzymy. I właśnie dlatego powinniśmy postawić na więcej warstw, a dokładnie trzy, czyli:

  • bielizna termoaktywna – powinna zapewniać termoregulację ciała przy właściwym odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz;
  • warstwa docieplająca – np. bluza – jej głównym zadaniem jest magazynowanie ciepła;
  • warstwa zewnętrzna – np. spodnie narciarskie, kurtka, rękawiczki – chronią przed bezpośrednim kontaktem ze śniegiem i niskimi temperaturami.

Warto pamiętać o tych warstwach, jeśli z wycieczki w góry pragniemy przywieźć wyłącznie dobre wspomnienia. Zignorowanie właściwego ubioru może bowiem skutkować nie tylko katarem, ale nawet zapaleniem płuc czy poważniejszymi chorobami.

Jaka kurtka będzie idealna na narty?

Każda z warstw odzieży na stok jest ważna, jednak to kurtka jest odpowiedzialna za bezpośrednią ochronną warstwę zewnętrzną. Powinna ona chronić Cię przede wszystkim przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W górach pogoda potrafi zmienić się bardzo szybko, co należy mieć na uwadze, wybierając ubrania na stok. Kurtka narciarska, zarówno damska, jak i męska, powinna być ciepła, ale także odporna na przemakanie. Materiał odporny na wodę zabezpieczy Cię przed opadami atmosferycznymi, ale także nie przemoknie w czasie upadków na stoku. Pamiętaj, aby cechowała się nie tylko dobrą izolacją cieplną i wodoodpornością, ale także zdolnością do przepuszczania powietrza, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Co jeszcze może przydać się na stoku?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić buty narciarskie czy narty, postaw na profesjonalny sklep ze sprzętem sportowym. Znajdziesz tam odpowiedni komplet odzieży narciarskiej, zaczynając na bieliźnie termoaktywnej, poprzez kurtki i spodnie narciarskie, do czapek, kominów i rękawiczek. Oprócz ubioru kupisz tam także pozostałe niezbędne elementy na stok, takie jak chociażby kaski ochronne lub kijki. Sklep narciarski online jest dobrym rozwiązaniem na zakupienie wszystkich rzeczy w jednym miejscu – oszczędzisz w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze, ograniczając się do jednorazowej opłaty za przesyłkę.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
9 miesięcy temu

dobre pytanie, w ferie dzieciaki wysyłam z buta na zimowisko. powoli trzeba już wszystko kupować, żeby nie zostać z tym na ostatnią chwilę