Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Jak 12 listopada pojadą Koleje Śląskie?

Fot. Koleje Śląskie

Spółka Koleje Śląskie poinformowała, że 12 listopada jej pociągi będą jeździć tak samo jak w dni robocze. Wydłużony będzie okres obowiązywania ofert weekendowych – czyli Silesia Weekend i Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny.

Taka decyzja podyktowana jest przede wszystkim zbyt krótkim czasem na ewentualne wprowadzenie zmian do rozkładu jazdy. Jest on układany z dużym wyprzedzeniem i nie ma możliwości wdrożenia tak dużych modyfikacji w ciągu kilku dni. W miarę możliwości będziemy się starać, aby kursy o potencjale turystycznym były w tym dniu obsługiwane pojemnym taborem. Przypominamy przy tym, że przed planową podróżą warto zapoznać się z informacją o aktualnie prowadzonych pracach modernizacyjnych przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, które powodują, że na niektórych odcinkach zamiast pociągów kursują autobusy zastępcze – podkreśla w swoim komunikacie przewoźnik.

Z okazji dłuższego weekendu rozszerzony zostanie natomiast termin obowiązywania biletów weekendowych: Silesia Weekend i Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18:00 w piątek (9 listopada) do godziny 6:00 we wtorek (13 listopada). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14:00 w piątek (9 listopada) do godziny 24:00 w poniedziałek (12 listopada).

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Proszę uważać kupując bilet kolejowy na dużych dworcach PKP gdyż czasem możecie przepłacić w cenie biletu . Mam na myśli kupując np. bilet do Katowic zwracać uwagę na ważne szczegóły gdyż niektórzy nie wiedzą że cena biletu bywa różna w zależności od kasy. Więcej szczegółów nie mogę zdradzić .