Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak poprawnie pakować książki do wysyłki? Kilka słów o wyborze kartonów i pozostałych ważnych sprawach

fot. materiały prasowe

Książki to przedmioty szczególnie wymagające. Dotyczy to także ich przechowywania oraz wysyłki, w trakcie której mogą ulec różnego typu uszkodzeniom. By mieć pewność, że książki nie ulegną żadnemu uszkodzeniu w trakcie transportu i przesyłki, należy odpowiednio je zapakować. Poniżej udzielamy porad dotyczących pakowania książek oraz przygotowywania ich do wysyłki. Dowiesz się jakiego typu kartony warto stosować, jakiego rodzaj wypełnienia są polecane do przesyłek z książkami oraz jak krok po kroku zabezpieczyć je na czas transportu.

Polecane i najpopularniejsze metody pakowania książek 

Sposób, w który zapakujesz książki, zależy od rozmaitych czynników. Ważna jest sama ilość książek, które pragniesz przesłać. Im będzie ich więcej, tym cięższa będzie przesyłka, a tym samym – tym bardziej wytrzymały karton należy użyć. W przypadku, gdy przesyłasz wyłącznie jedną książkę, wystarczy sięgnąć po dedykowaną do nich kopertę. Powinna mieć rozmiary w przedziale od 160×180 do nawet 180×235 lub więcej. Warto rozważyć zakup koperty wyścielonej od wewnątrz ochronną warstwą folii bąbelkowej.

Do zapakowania większej ilości książek, konieczne może okazać się sięgnięcie po karton tekturowy dużych rozmiarów. Polecamy wybierać zwłaszcza produkty wykonane z wytrzymałej, 5-warstwowej tektury. Jest ona wytrzymała i odporna na naciski wywierane przez produkty przechowywane wewnątrz. W trakcie transportu i wniesienia nie ulegają odkształceniom, co zapewnia maksymalną ochronę transportowanych książek.

Jakie stosować wypełnienie w kartonach z książkami? 

Zabezpieczenie książek jest o tyle ważne, że wszelkie uciski mogą na stałe odkształcić ich okładkę. Dlatego warto uniknąć niepotrzebnej ekspozycji książek na tego typu oddziaływania. Najlepszym sposobem, aby tego dokonać, jest zastosowanie specjalnych wypełniaczy dedykowanych do kartonów tekturowych oraz przesyłek kurierskich.

Do popularnych wypełniaczy należą folie bąbelkowe, wysoce wytrzymałe oraz odporne na intensywne oddziaływania. Folia bąbelkowa jest elastyczna i nadaje się do wypełniania pustej przetrzeni jak i oddzielania poszczególnych książek od siebie.

Dobrym rozwiązaniem może być też wybór styropianu. W ofercie specjalistycznych sklepu znajdziesz zarówno styropian w dużych cząstkach, przeznaczony do samodzielnego kruszenia, jak i styropian uformowany do postaci tak zwanych „chrupków”. Styropian jest nie mniej przydatny niż folia bąbelkowa, a jego zdecydowaną zaletą jest niska cena.

Do pozostałych polecanych wypełniaczy kartonowych należą ścinki tekturowe i papierowe oraz poduszki foliowe z powietrzem. Ponadto, niektórzy decydują się na zastosowanie specjalnych tekturowych przekładek dedykowanych do kartonów tekturowych. Ich rozbudowaną ofertę znajdziesz na https://grembox.pl/. Są idealne w przypadku pakowania dużej liczby książek, które można za ich pomocą oddzielić od siebie. Dzięki temu poszczególne książki nie stykają się z sobą ani nie oddziałują w żaden istotny sposób.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments