Porady i inspiracje

Jak przenieść maszyny do nowej fabryki? Sprawna relokacja z ESOX Industrial Automation

Zmiana lokalizacji fabryki spowodowana rozwojem przedsiębiorstwa lub możliwością generowania oszczędności to duże wyzwanie logistyczne, które nie ogranicza się jedynie do transportu maszyn. Bez względu na to, czy przeniesienie odbywa się w rejonie miasta lub poza nim, organizację relokacji fabryki należy powierzyć doświadczonej firmie zewnętrznej takiej jak ESOX Industrial Automation z Łodygowic koło Bielska-Białej. Podpowiadamy, na czym polega relokacja maszyn i jak sprawnie ją zorganizować.

Relokacja maszyn – na czym polega?

Pod terminem relokacji fabryki mieści się nie tylko sam transport maszyn, ale także wszystkie działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na linii przemysłowej, zadania związane z zabezpieczeniem maszyn w transporcie, ich sprawnym demontażem i ponowną instalacją na nowej lokalizacji. Często, aby zapewnić bezawaryjność maszyn, potrzebne jest kompleksowe wykonanie instalacji przemysłowej, na którą składają się zadania związane z elektryką oraz innymi mediami wymaganymi do poprawnego funkcjonowania maszyn. Samo umiejscowienie maszyny na nowej hali również wymaga odpowiedniego przygotowania takiego jak kotwienie i poziomowanie maszyn. Bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy maszyna na nowej lokalizacji może stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników produkcji lub szybko ulec awarii. Bez wypracowanego schematu związanego z relokacją maszyn, przedsiębiorstwo może być narażone na straty finansowe oraz opóźnienie we wznowieniu procesu produkcyjnego na nowej lokalizacji.

Jak planuje się relokację fabryki?

Relokacja fabryki to dość nietypowa przeprowadzka, której organizacja będzie wymagać określonego planu działania i przede wszystkim wsparcia firmy, która świadczy tego typu usługi. Warto z odpowiednim zapasem czasowym zabrać się za szukanie tego typu specjalistów, tak aby dokładnie zgrać terminy firmy z czasem, kiedy ma nastąpić relokacja fabryki. Zanim rozpoczną się prace, konieczne jest spotkanie wstępne, na którym zewnętrzna firma zapozna się z funkcjonowaniem, wyposażeniem i topografią obu miejsc – nowej i starej fabryki. Zaplanowanie zadań pozwoli usprawnić przenoszenie maszyn, ich transport, demontaż i organizację nowej linii produkcyjnej. Należy wziąć pod uwagę, że każde tego typu zadanie różni się od siebie, dlatego tak ważne jest stworzenie szczegółowego planu i rozpoznanie wszelkich trudności, jakie mogą wystąpić w czasie relokacji.

Jak wybrać firmę, która zorganizuje relokację fabryki?

Relokacja fabryki i związane z nią działania wymagają zaufania do firmy zewnętrznej. Konieczne jest przecież zapoznanie jej z tym, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo produkcyjne, nie wspominając, jak dużym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, którzy będą pracować na świeżo uruchomionym sprzęcie. Przy wyborze firmy zewnętrznej warto kierować się doświadczeniem w tego typu zadaniach, a nawet wymagać przestawienia referencji od innego zleceniodawcy.

ESOX Industrial Automation — specjaliści od relokacji maszyn

Udanymi relokacjami fabryk na terenie Śląska może pochwalić się firma ESOX Industrial Automation, która dysponuje nie tylko doświadczonym zespołem specjalistów, ale również wysokospecjalistycznym sprzętem takim jak małogabarytowe dźwigi  elektryczne, suwnice hydrauliczne, podnośniki koszowe i nożycowe, elektryczne rolki transportowe, poduszki powietrzne, platformy oraz wózki widłowe…. Bez niego trudne będzie przenoszenie maszyn, które musi być nie tylko bezpieczne, ale także zgodne z normami BHP. Firma ESOX Industrial Automation, zanim przystąpi do prac związanych z relokacją fabryki, dokładnie planuje czas działania, określając również koszt działań. Przejrzystość wyceny i terminowość to zalety współpracy z firmą ESOX Industrial Automation, która sprawnie realizuje każdy punkt związany z relokacją fabryki, tak aby tego typu zmiany nie wpłynęły negatywnie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

 

Zachęcamy do kontaktu z firmą w celu omówienia planu relokacji w Twoim przedsiębiorstwie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments