Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak przygotować się na wizytę w Energylandii? Praktyczne porady dla odwiedzających.

Czas szalonej zabawy nadchodzi. Coraz cieplejsza i piękniejsza pogoda sprawia, że aż chce się ruszyć z domu. A jeśli wyjazd połączony ma być z rozrywką i dużą dawką emocji to największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki, Energylandia, jest doskonałym celem. Weekendowy wypad po porcję szaleństwa, świętowanie urodzin, imienin czy innych uroczystości w gronie rodziny i znajomych, a może po prostu oderwanie się od codzienności? Niezależnie jaka jest Twoja motywacja do odwiedzin Parku Rozrywki w Zatorze, warto przygotować się do wizyty, by na miejscu zająć się tylko nieskrępowaną zabawą.

Energylandia – jak dojechać

Zator leży mniej więcej w połowie drogi między Katowicami i Krakowem. Od tych miast dzieli Energylandię około godziny jazdy samochodem. Niedaleko przebiega autostrada A4, a w Zatorze krzyżują się także dwie ważne drogi krajowe nr 44 ze Skawiny do Tychów oraz 28 z Rabki. Co to oznacza? Że niezależnie, z którego kierunku jedziesz do Energylandii, dojazd będzie nieskomplikowany.
Martwisz się, że nie będzie gdzie zaparkować? Nie masz najmniejszych powodów. Energylandia, jako jedna z nielicznych atrakcji w Polsce, doskonale zadbała o zmotoryzowanych Gości. Parking jest ogromny, miejsca z pewnością nie zabraknie.

Baw się jak długo chcesz

Energylandia to coś więcej niż ogromne wesołe miasteczko. Więcej niż 120 różnorodnych atrakcji rozmieszczonych jest na ponad 70 ha powierzchni. Liczby robią wrażenie i oznaczają jedno — tu zabawa nie ma końca. Warto jednak przed wyjazdem zastanowić się, czy jeden dzień to nie za mało by w pełni skorzystać ze wszystkich możliwości. Dzięki temu, że w pobliżu Enrgylandii znajdziesz wiele możliwości noclegu, możesz zaplanować dwudniowy pobyt, podczas którego nie tracisz czasu na dojazdy.

Poznaj atrakcje Energylandii i zaplanuj zabawę

Kochasz spontaniczność? To świetnie, bo dzięki temu będziesz bawić się jeszcze lepiej. Ale wybierając się do Parku Rozrywki, warto wcześniej poznać jego atrakcje. Energylandia to Park Roller Coasterów nr 1 w Europie, ale także Rodzinny Park Rozrywki, w którym każdy może fantastycznie spędzić czas. Zanim wyruszysz, zastanów się jakich atrakcji szukasz. Jeśli odwiedzasz Energylandię z dziećmi koniecznie odwiedź Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Aqualantis oraz widokowe koło Wonder Wheel zlokalizowane w Strefie Smoczy Gród.
Szukasz emocji na najwyższym poziomie? Skieruj się do Strefy Ekstremalnej, gdzie czeka największy i najszybszy Mega Coaster Hyperion. To dopiero początek. Ekstremalne atrakcje Energylandii to roller coastery, w tym drewniany mega wooden coaster Zadra czy najwyższa wodna kolejka górska na świecie Speed oraz wahadła, twistery, młoty czy wieża swobodnego spadania. Tu nie ma miejsca na nudę, a adrenalina uderza na każdym kroku.

Posiłek w Energylandii – to proste

Jadąc do Energylandii, nie musisz się martwić o posiłek czy napoje. W Rodzinnym Parku Rozrywki czekają liczne lokale gastronomiczne, które oferują drobne przekąski, dania typu fast food, zestawy obiadowe, ale także potrawy tematyczne z różnych stron świata.

Wycieczka do Parku Rozrywki – o czym jeszcze pamiętać

Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto ubrać się wygodnie i adekwatnie do pogody. W upalne, słoneczne dni przyda się nakrycie głowy oraz krem do opalania z wysokim filtrem. Warto zabrać ubrania na zmianę, ponieważ niektóre atrakcje ekstremalne, jak np. wodny roller coaster speed, mogą spowodować przemoczenie. Na miejscu dostępne są suszarki, ale czasem przebranie koszulki jest wskazane.

google_news