Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak sprawnie oddać odpady na PSZOK?

Sezon remontowy w pełni. Piękna pogoda zachęca nas do zmian w domu czy w ogrodzie, co oczywiście związane jest z generowaniem nieco większej ilości odpadów, niż zazwyczaj. Są to nie tylko te z kategorii remontowo-budowlanych, ale bardzo często również wielkogabrytowe, problemowe, czy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W tym miejscu należy zaznaczyć, że lodówka, telewizor czy piekarnik nie jest absolutnie odpadem wielkogabarytowym. Niestety często mylnie zaliczane są właśnie do tej kategorii. Do odpadów wielkogabarytowych należą w dużej mierze meble takie jak szafy, wersalki, fotele, komody, materace czy dużych rozmiarów sprzęt sportowy, itp. Natomiast zepsute lodówki czy piekarniki, to ZSEiE czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Mieszkańcy Bielska-Białej doskonale wiedzą, że gdy remont dobiega końca, odpady należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tak aby mogły być we właściwy i bezpieczny sposób zagospodarowane. Popularność korzystania z PSZOK w naszym mieście jest bardzo duża o czym świadczy ilość Klientów, którzy każdego dnia z nich korzystają. Zjawisko to z jednej strony ukazuje potrzebę istnienia tego typu miejsc, jak również świadomość mieszkańców w zakresie właściwego postępowania z odpadami. Między innymi dlatego właśnie w naszym mieście powstaje kolejny i jednocześnie największy PSZOK, o czym wielokrotnie już informowaliśmy.

Ogromne zainteresowanie niestety wiąże się z pewnymi trudnościami, którym tak naprawdę można zapobiec, stosując się do kilku wskazań. Mowa tutaj mianowicie o kolejkach, które niestety pojawiają się szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Co możemy zrobić jako Klienci, aby zostać sprawnie obsłużeni podczas oddawania odpadów?

Przede wszystkim jeszcze przed przyjazdem należy posegregować odpady zgodnie z frakcjami (czyli rodzajami), które są dostępne na PSZOK. W ten sposób sam rozładunek na miejscu przebiegnie bardzo sprawnie, szczególnie jeśli na placu obowiązują limity związane z ilością samochodów, które mogą na nim przebywać. Zaoszczędzimy czas, przez co wizyta na PSZOK skróci się do absolutnego minimum. Po drugie, na bieżąco można sprawdzać kolejkę zarówno do punktu przy ul. Krakowskiej 315 d jak i przy ul. Straconki 1. Jest to możliwe dzięki podglądowi on-line, który dostępny jest na stronie www.zgo.bielsko.pl w zakładce MULTIMEDIA/KAMERY PSZOK ON-LINE. Na wspomnianej stronie można również dokładnie sprawdzić, jakie odpady mogą zostać przyjęte do PSZOK oraz na które z nich obowiązują limity. Warto również pamiętać, że zawsze można poprosić obsługę PSZOK o pomoc, szczególnie jeśli odpady są ciężkie lub jest kłopot z ich załadowaniem.

To kilka wskazówek, które mają przede wszystkim ułatwić Klientom korzystanie z PSZOKów, ale również usprawnić sam proces przyjmowania odpadów. Na stronie www.zgo.bielsko.pl oraz www.czystemiasto.bielsko-biala.pl można znaleźć wszelkie potrzebne informacje dotyczące rodzaju przyjmowanych odpadów, godzin otwarcia PSZOK oraz link do wspomnianych kamer.

google_news