Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak szybko i skutecznie łagodzić objawy alergii?

Young businesswoman using a tissue while sneezing in the office.

Alergia to powszechnie występująca choroba, która może znacząco pogarszać jakość życia pacjentów. Jak skutecznie leczyć alergię? Kiedy stosować tabletki na alergię, a kiedy sięgnąć po krople do oczu lub nosa?

Jak leczyć alergię?

Alergia może przebiegać pod różną postacią. Wiele osób zmaga się z alergicznym nieżytem nosa. Objawia się on wyciekiem wodnistej wydzieliny, swędzeniem nosa, kichaniem, a czasami również dolegliwościami ze strony oczu. W leczeniu alergii wziewnej istotną rolę pełnią donosowe glikokortykosteroidy. Część z nich dostępna jest na receptę, ale niektóre preparaty można nabyć również bez recepty. Na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/krople-do-nosa-na-alergie.html dostępnych jest wiele preparatów donosowych, które skutecznie pomagają kontrolować chorobę. Stosowanie leków miejscowych wiąże się też z niższym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych.

Spray do nosa na alergię nie zawsze pomaga w wystarczającym stopniu kontrolować chorobę. Wówczas zazwyczaj pacjentowi zalecane są również leki przeciwalergiczne w postaci doustnej. Szeroki wybór tabletek na alergię można znaleźć na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/leki-tabletki-na-alergie.html. Leki doustne działają na wszystkie objawy alergii, zarówno te ze strony nosa, oczu jak też skóry. Stosowane są więc nie tylko przy alergicznym nieżycie nosa, ale również chociażby pokrzywce.

Warto mieć na uwadze, że podejrzewając u siebie alergię, należy udać się do lekarza. Nieleczona alergia może prowadzić nie tylko do nasilania się związanych z nią objawów, ale również do innych, poważnych konsekwencji. Dolegliwości wskazujące na alergię wymagają więc udania się do lekarza, a w razie potwierdzenia choroby – wprowadzenia odpowiedniego leczenia.

Kiedy stosować krople do oczu na alergię?

Krople do oczu na alergię są szczególnie pomocne, jeśli objawy choroby koncentrują się w obrębie narządu wzroku. Alergiczne zapalenie spojówek wiąże się z nasilonym łzawieniem, swędzeniem oczu i powiek. Jeśli więc dominują takie objawy, warto sięgnąć po krople przeciwalergiczne. Przy łagodnych dolegliwościach, mogą być one wystarczające, aby złagodzić nieprzyjemne symptomy. Krople na alergię można znaleźć na stronie: https://aptekadlarodziny.pl/krople-do-oczu-na-alergie.html. Zdarza się jednak, że objawy są na tyle silne, że potrzebny jest dodatkowo lek na alergię w postaci tabletek. U wielu pacjentów zachodzi potrzeba łączenia leku doustnego z preparatem miejscowym.

Krople, spray’e i tabletki na alergię pomagają szybko i skutecznie pozbyć się dokuczliwych objawów choroby. Wpływają korzystnie na jakość życia pacjentów. U pacjentów, którzy wiedzą na co są uczuleni, leczenie przeciwalergiczne często zaleca się wprowadzać na ok. 2 tygodnie przed kontaktem z alergenem. Ma to istotne znaczenie np. przy alergii wziewnej. Monitorując kalendarz pylenia, można orientacyjnie określić, kiedy zacznie pylić dana roślina. Na ok. 2 tygodnie przed prognozowaną datą warto zacząć przyjmować leki przeciwalergiczne, które zapobiegną pojawieniu się objawów alergii sezonowej.

google_news