Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak trenować skuteczniej z zegarkiem sportowym Polar

Coraz częściej aktywności sportowej towarzyszą gadżety pomagające w monitorowaniu i analizowaniu tego, jak funkcjonuje ciało człowieka w czasie ćwiczeń. Zegarki Polar są właśnie takimi małymi przyrządami, które podczas treningów monitorują i na bieżąco informują wyglądają nasze postępy.

Zegarki sportowe dopasowane do każdego

W kolekcji marki znajdują się zegarki, z których mogą korzystać zarówno wielbiciele biegania, jazdy na rowerze, pływania i innych rekreacyjnych aktywności sportowych, jak i osoby uprawiające sport profesjonalnie. Urządzenia posiadają również funkcję monitorowania aktywności, przy pomocy której każdy użytkownik może określić dzienny cel aktywności i kontrolować stopień realizacji tego celu. Wybierając jeden z trzech poziomów zegarek będzie informował jaki czas oraz intensywność ćwiczeń potrzebna jest do osiągnięcia zamierzonego celu.

Sportowe centrum w jednym zegarku Polar

Ponadto zegarki Polar umożliwiają korzystanie z ponad 130 profili sportowych dostosowanych do wielu różnych dyscyplin sportowych. Wśród nich nie brakuje takich profili jak bieganie, jazda na rolkach, tenis czy pływanie. Jednocześnie urządzenie może obsługiwać 20 wybranych profilów, które można w dowolnej chwili zmieniać, w zależności od tego jaki sport użytkownik chce w danej chwili uprawiać. Wystarczy kilka kliknięć, aby przełączyć profil sportowy i rozpocząć rejestrowanie nowego treningu. Wyniki wszystkich sesji zapisywane będą w pamięci zegarka, a następnie zostaną przesłane do dziennika treningowego Polar Flow. Nie są to więc jedynie zegarki z pulsometrem, ale prawdziwe treningowe centrum wsparcia.

Zadbasz o siebie o każdej porze dnia i nocy

Zegarki każdego dnia mierzą liczbę spalonych kalorii, ilość wykonanych kroków, a także dbają o prawidłową regenerację dzięki funkcji Nightly Recharge™. Co więcej, za pomocą funkcji Sleep Plus Stages™ obecnej np. w serii Polar Vantage, można też monitorować czas, jakość i fazy snu. Oznacza to, że zegarki sportowe Polar dbają o nasz organizm nawet w czasie odpoczynku. Poza tym będą też ostrzegać o zbyt małej aktywności lub przetrenowaniu.  Odpowiedzialna jest za to funkcja Training Load Pro™, badająca na bieżąco obciążenie układu sercowo-naczyniowego. Użytkownik dowiaduje się więc, kiedy powinien przystopować z treningami lub inaczej rozłożyć wysiłek w ciągu kolejnych dni.

W zegarkach Polar stosowane są najnowsze technologie

Dane treningowe  mogą być na bieżąco analizowane i archiwizowane. Dzięki możliwości połączenia smartwatcha z globalną siecią przy pomocy aplikacji i serwisu Polar Flow, użytkownicy otrzymują bazę danych swoich wyników, które mogą później omawiać z trenerami. Dane treningowe można także zsynchronizować z innymi popularnymi platformami treningowymi, co umożliwia gromadzenie informacji i wykresów w jednym miejscu. Marka Polar wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, by ułatwić użytkownikom planowanie treningów. Zegarki zapewniają im natychmiastową informację o osiągnięciach. Polar oferuje nie tylko monitory aktywności i aplikacje – są to też zegarki z GPS i wysokościomierzem. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią biegać w otoczeniu dzikiej przyrody. Zegarki informują o wzniesieniach terenu i zapisują przebytą trasę,  a w niektórych modelach dostępna jest funkcja powrotu do punktu startowego, umożliwiająca szybkie odnalezienie drogi powrotnej.

www.abcgps.pl

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o