Wydarzenia Żywiec

Jak wygląda sytuacja w Szpitalu Żywiec?

Fot. Szpital Żywiec

Szpital Żywiec poinformował o obecnej sytuacji panującej w tej placówce.

Jak podkreśla dyrekcja szpitala, w pełni działa Izba Przyjęć w zakresie chirurgicznym, urazowo-ortopedycznym, pediatrycznym i ginekologiczno-położniczym. W placówce funkcjonuje odrębna i całkowicie odizolowana izba przyjęć na oddział położniczy. W części internistycznej Szpital Żywiec przyjmuje pacjentów z potwierdzeniem zakażenia bądź z wysokim prawdopodobieństwem zakażenia SARS-Cov-2. Wszystkie poradnie specjalistyczne działają w trybie normalnym.

Obecnie w naszym szpitalu funkcjonuje 30 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe. Przy wszystkich łóżkach jest centralna instalacja tlenowa – zaznacza w swoim komunikacie żywiecki szpital.
KB_20_11
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik.
czytelnik.
5 dni temu

Mało kto wie, gdzie ten szpital ukryty jest i jak do niego wogóle dojchachać.

york
york
5 dni temu
Reply to  czytelnik.

Bo to szpital dla mieszkańców Habdasówki. Jak będziesz strostą to sobie go przeniesiesz w miejsce do którego jest dostęp z każdej strony powiatu.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 dni temu

Zaznacza szpital a co zaznacza pan redaktor?

Arnold
Arnold
5 dni temu
Reply to  Hermenegilda

szpital zaznacza że wszystko działa jak należy-a prawda jest taka że w Żywcu nie działa SOR,nie ma izby przyjeć internistycznej-nie ma oddziału wewnętrznego a pacjent jadący do o covidoweg musi miec dodatni wynik badania na cov19.W starym szpitalu w Wilkowicach nie maSORu ale działa izba przyjęć część czysta i brudna,jest oddział covid z 34 miejscami,może do niego przyjechać pacjant tylko z objawami badania PCR i antygenowe sa wykonywane na bieżąco,poza tym działa też oddział internstyczny kardiologiczny i pulmonologiczny.Szpital wŻywcu to dziadostwo organizacyjne choć ładnie wygląda z zewnątrz

Bolek
Bolek
5 dni temu
Reply to  Arnold

Kiedy zobaczyłem cenę wjazdu na parking tego nowego szpitala , to auto samo zawróciło w powrotną stronę.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 dni temu
Reply to  Arnold

Stąd moje pytanie, łatwo się pisze powtarzając za szpitalem, wystarczy zadzwonić i artykuł gotowy. Takie sprawy powinny wyjść redaktorowi.