Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Allegro to największa platforma e-commerce w Polsce. Odwiedza ją ponad 17 mln osób miesięcznie. Dane wskazują również, że aż 26% Polaków rozpoczyna poszukiwanie produktów na Allegro. Sprawia to, że obecność e-sklepów na tej platformie jest obowiązkowa. Wystawianie swoich towarów, a nawet usług na Allegro pozwoli na znaczne zwiększenie swoich zysków. Jak jednak zacząć sprzedawać na tej platformie?

Kiedy warto otworzyć sklep na Allegro?

Zazwyczaj mówi się, że sprzedaż na Allegro przeznaczona jest dla początkujących biznesów, a także mniejszych graczy. Okazuje się jednak, że sklep na Allegro decydują się też założyć znane i rozpoznawalne marki. Doceniają one przede wszystkim łatwość sprzedaży poprzez ten serwis oraz znaczną liczbę klientów, która odwiedza serwis codziennie. Sprzedaż na Allegro jest tym łatwiejsza, że wiele programów proponuje integracje e-magazynu z serwisem, a tym samym łatwiejsze wystawianie akcji, sprzedaż i obsługę klienta.
Podsumowując, sklep internetowy na Allegro może być filarem sprzedaży online dla firmy każdej wielkości, a także działające w każdej branży. Co więcej, sprzedaż na Allegro prowadzić mogą również biznesy oferujące usługi – one też znajdują nabywców w serwisie.

Jak sprzedawać na Allegro?

Rozpoczęcie sprzedaży przez Allegro jest bardzo proste – wystarczy tylko założyć konto w serwisie. Na Allegro można sprzedawać za pomocą dwóch kont: prywatnego lub firmowego. Sklepy powinny wybierać ten drugi rodzaj konta. Ma ono wiele zalet. Wyróżnione jest ono znakiem Super Sprzedawcy, a napis „firma” widoczny jest przy nazwie sprzedawcy i wzbudza większe zaufanie u osób kupujących. Konto firmowe oznacza dla klienta, że sprzedawca został dokładnie zweryfikowany, a oferta jest prawdziwa. Allegro proponuje również przedsiębiorcą szereg funkcji wspomagającym sprzedaż, a także pakiety powitalne ze zniżkami i darmowymi wyróżnieniami.

Jak założyć sklep na Allegro?

Założenie konta firmowego zajmuje zaledwie chwilę. Na początek należy wypełnić prosty formularz, w którym podaje się dodatkowe dane kontaktowe i identyfikujące firmę. Następnie trzeba zaakceptować regulamin i potwierdzić rejestrację konta linkiem przychodzącym na maila. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie konta firmowego. W tym celu na podany numer konta trzeba przelać z konta firmowego 1.01 złotych. Allegro sprawdzi, czy dane z przelewu zgadzają się z tymi wpisanymi przy rejestracji. Procedura może potrwać kilka dni, a o jej wynikach Allegro informuje mailowo. Po weryfikacji otrzymuje się zwrot pierwotnie przelanej kwoty. Pozytywna weryfikacja oznacza, że można zacząć sprzedaż produktów.

Czego potrzebujesz, aby sprzedawać na Allegro?

Założenie firmowego konta to pierwszy krok w sprzedaży na Allegro. Jeśli chcesz, aby twoje oferty przyciągnęły uwagę kupujących, musisz je odpowiednio przedstawić. W tym pomogą autorskie opisy produktów napisane językiem korzyści, a także estetyczne zdjęcia. Najlepiej posługuj się realnymi zdjęciami produktowymi wykonanymi specjalnie dla firmy. Oprócz tego w skutecznej sprzedaży pomoże korzystanie z płatnych metod promowania, chwalenie się społecznymi dowodami słuszności (opiniami i recenzjami), reklamowanie się na portalach branżowych, Facebooku w Google prowadzenie bloga sklepowego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments