Porady i inspiracje

Jak zamówić koszulkę z własnym nadrukiem? O tym musisz pamiętać

Czujesz przesyt ubraniami ze sklepowych półek? Wszystkie koszulki wydają Ci się do siebie podobne, a Ty chcesz się wyróżnić? A może chcesz sprawić komuś wyjątkowy prezent? Rozwiązaniem będą spersonalizowane ubrania. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem może być koszulka z nadrukiem.

Dzięki T-shirtowi lub koszulce polo z własnym nadrukiem wyróżnisz się z tłumu, nie wydając na to fortuny. W internecie bez trudu znajdziesz firmy, które zajmują się profesjonalnym przygotowywaniem nadruków. Przed złożeniem zamówienia musisz jednak pamiętać o kilku kwestiach, od których będzie zależeć efekt końcowy oraz cena koszulki.

Jak dobrać metodę nadruku? Zwróć uwagę na szczegóły i materiał

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej metody nadruku. A tych na rynku funkcjonuje całe mnóstwo. Niektóre firmy wyspecjalizowały się w jednej, konkretnej metodzie, inne dysponują rozbudowanym parkiem maszyn. Warto sprawdzić ich ofertę już na etapie poszukiwań wykonawcy nadruku.

Najbezpieczniejszą opcją jest wybór metod uniwersalnych, takich jak sitodruk, termotransfer czy haft komputerowy. I tutaj są jednak pewne ograniczenia. Termotransferowe nadruki na koszulkach będą na przykład nieco mniej wytrzymałe niż haft komputerowy, ale pozwolą na lepsze odwzorowanie szczegółów. Haftowane wzory są niemal “nie do zdarcia”, ale nie stosuje się ich wtedy, gdy grafika ma dużo niewielkich elementów.

Część technik jest także dedykowana konkretnym materiałom. Na przykład sublimacja nadaje się jedynie na jasne koszulki z poliestru i nie sprawdzi się na koszulkach bawełnianych.

Które nadruki będą najbardziej wytrzymałe?

Zaletą sublimacji jest z kolei duża wytrzymałość. To kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Największe znaczenie ma wtedy, gdy zamawiasz koszulkę sportową, którą trzeba prać w wyższych temperaturach. Wtedy to właśnie sublimacja będzie najlepsza – w trakcie wykonywania nadruku tą metodą barwniki wnikają we włókna materiału.

Dużą trwałością cechuje się również haft komputerowy. W tym przypadku nadruk powstaje z nici, nieco przypomina klasyczny haft. Dzięki temu jest jednak odporny na częste pranie.

Jedną z najbardziej uniwersalnych technik znakowania koszulek jest sitodruk. To opcja, którą warto rozważyć w pierwszej kolejności przy zamawianiu nadruku na koszulkach bawełnianych. Ale sprawdzi się też na tych wykonanych z poliestru. Nadruki powinny wytrzymać nawet 100 prań. W zależności od użytej farby, nie zniszczą się nawet przy praniu w temperaturze 90 stopni Celsjusza!

Co wpływa na cenę nadruku?

Koszt wykonania koszulki zależy oczywiście od wybranej metody znakowania. W większości przypadków zasada jest prosta – im większy nadruk, tym wyższa cena. Wiąże się to z wyższym zużyciem barwników czy folii.

Koszt wykonania pojedynczej koszulki można obniżyć przy większych zamówieniach. I to nie tylko dlatego, że firmy oferują wówczas rabaty. Przy działaniu z konkretnego szablonu koszt nadruku spada. Jeśli nie chcemy zamawiać całej partii takich samych koszulek, można wykorzystać ten sam motyw na innych ubraniach, na przykład do znakowania bluzy czy kurtki.

Przy niektórych metodach znakowania wpływ na cenę ma również liczba kolorów nadruku. Z reguły nadruki jednokolorowe są tańsze niż te, przy których trzeba zużyć więcej barwników.

google_news