Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jaka sucha karma dla psów z nietolerancją glutenu jest najlepsza?

Najlepsza karma dla psów, którzy cierpią na nietolerancję glutenu i inne alergie pokarmowe, to karma bezbożowa. Jest ona lepiej przyswajalna, dzięki czemu zapewnia zdrowie oraz pełnię sił czworonogom.

Czym powinna się charakteryzować sucha karma dla psa z nietolerancją na gluten?

Karmy dla psów charakteryzują się tym, że oprócz mięsa zazwyczaj znajdują się w nich różne zbożowe dodatki. Nie wszystkie są jednak zdrowe i co więcej, mogą powodować różne dolegliwości związane z nietolerancją glutenu. Dlatego bezpieczniej jest kupować karmy dla psów bez zawartości zbóż. Posiada ona wiele zalet, takich jak na przykład optymalny skład, zdrowe dodatki, wydajne dawkowanie, dostosowanie do indywidualnych potrzeb, jak i unikanie alergii pokarmowych.

Optymalny skład

Bezglutenowa sucha karma dla psa nie zawiera między innymi pszenicy, kukurydzy, żyta czy też jęczmienia. Jej skład bazuje na suszonym mięsie, lekkostrawnym ryżu i różnych warzywach. Wysoka zawartość białka zwierzęcego i niska ilość tłuszczy odpowiadają wszystkim potrzebom czworonogów.

Zdrowe dodatki

Wśród zdrowych dodatków bezglutenowej karmy dla psa można wyróżnić prebiotyki, kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, witaminy, lecytyna, wapń, fosfor i wiele innych cennych składników odżywczych.

Wydajne dawkowanie

Na uwagę zasługuje tu brak zbędnych wypełniaczy oraz wysoka zawartość białka zwierzęcego, sprawia to, że karma dla psów jest wydajniejsza. Można podawać ją w mniejszych porcjach, dzięki czemu wystarcza na dłużej.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Bezglutenowe karmy dla psa są dostosowane do wielkości, aktywności, jak i wieku czworonoga. Różnią się one innymi poziomami kalorii, tłuszczów, białek oraz charakterystycznych dodatków dla danej grupy psów.

Brak składników powodujących alergię

Alergie pokarmowe występują u psów coraz częściej. Objawiają się one rozstrojem żołądka, zaczerwienioną i swędzącą skórą. Dlatego podając im karmy bez glutenu, można mieć pewność, że uniknie się wszelkich dolegliwości pokarmowych, w tym na przykład uciążliwych biegunek.

Jakie suche karmy bez glutenu są najbardziej polecane?

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji karm bezglutenowych. Jednak należy wybierać tylko takie karmy dla psa, które są dedykowane dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, skłonnym do alergii i odznaczające się nietolerancją na gluten. Co więcej, dobra karma dla psa musi też właściwie chronić układ pokarmowy, wzmacniać system odpornościowy, a także zapewniać zdrową, lśniącą sierść. W ofercie HUSSE (https://www.husse.pl/dla-psow/karma-sucha-super-premium) można znaleźć wysokiej klasy karmy bez glutenu, które opracowane zostały ze szczególną starannością i dbałością przez dietetyków i lekarzy weterynarii. Koniecznie zapoznaj się z ich atrakcyjną ofertą.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments