Świadkowie to osoby, które towarzyszą parze młodej przez cały ślub. Dlatego podczas uroczystości powinni wyglądać doskonale. Pożądane jest, aby ich wygląd współgrał z ubiorem pary młodej. Jednak strój świadka i świadkowej nie powinien być zbyt szykowny, wyzywający, w przeciwnym razie będą oni wyglądać śmiesznie. Przed ceremonią ślubną należy rozważyć wszystkie szczegóły. W co ubrać na ślub świadka, a także świadkową?
Sukienka dla świadkowej – jaki model wybrać?
Świadkowa powinna wyglądać spektakularnie podczas ślubu swojej przyjaciółki. Jedna z głównych zasad wyboru sukienki dla świadkowej jest następująca: strój nie powinien zbytnio przyciągać uwagi, ale powinien być dobrany ze smakiem. Wskazane jest wykonanie prostego makijażu, który będzie wyglądał harmonijnie.
Świadkowa jest drugą po pannie młodej postacią na ślubie. Tak, tak, to ona, a nie pan młody. Zwyczajowo do strojów dziewcząt przywiązuje się znacznie większą wagę niż do garniturów mężczyzn. Dlatego suknia świadkowej powinna być dobrana równie starannie jak suknia panny młodej. Istnieje kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci wybrać sukienkę dla druhny na wesele.
Jeśli szukasz szykownej kreacji, sprawdź ofertę marek vicolo i valentino. Do tak eleganckihc kreacji idealnie będą pasować karl lagerfeld buty damskie. Włoskie sukienki rinascimento także doskonale wpiszą się w weselną estetykę.
Kolor sukni
Pierwszą i główną zasadą przy wyborze sukienki dla świadkowej jest szczegółowe omówienie tej kwestii z panną młodą. Świadkowa to niezastąpiona osoba, która pomaga we wszystkim sprawcy uroczystości, na której barkach spoczywa spora odpowiedzialność za to, jak przebiegnie wesele. Dlatego w większości przypadków świadkowa oczywiście wie, w jakim stylu będzie wesele, dzięki czemu może wybrać odpowiedni strój. Jednak panna młoda może mieć swoje zdanie w tej kwestii, na przykład na temat długości lub fasonu sukni, koloru lub doboru dodatków. I choć świadkowa nie powinna tracić swojej indywidualności, to jednak warto wziąć pod uwagę stanowisko panny młodej.
Wygoda
Druga zasada mówi, że strój świadkowej na weselu powinien być wygodny. Będzie musiała dużo się ruszać, rozwiązywać wiele drobnych spraw, towarzyszyć pannie młodej na spacerze, sesji zdjęciowej, podczas samej ceremonii. Dlatego bardzo ważne jest, aby ramiączka sukienki nie spadały, aby nie trzeba było ciągle ściągać spódnicy czy coś poprawiać. Dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie “jazdy próbnej” sukni, czyli obejrzenie jej chociaż przez chwilę w domu, aby przekonać się, czy będzie wygodna do spędzenia całego dnia na nogach. To samo dotyczy butów. Jeśli świadkowa jest zagorzałą fanką wysokich obcasów, może założyć takie buty, ale zdecydowanie nie powinny one obcierać ani uciskać.
Trzecia zasada, o której zwykle dużo się mówi, mówi, że strój świadkowej powinien być znacznie skromniejszy niż suknia panny młodej. Jest to naprawdę ważne. Aby ślub wyglądał harmonijnie, pozostawiając miłe wrażenie, akcenty muszą być odpowiednio rozłożone, a więc para młoda powinna wyglądać tak, aby cała uwaga była zwrócona właśnie na nich. Świadkowie powinni ocieniać nowożeńców, pasować do nich stylem, ale nie rzucać się w oczy. Jeśli jednak zastosujesz się do pierwszej zasady i wcześniej omówisz wszystko z panną młodą, najprawdopodobniej uda Ci się uniknąć sytuacji, w której suknia dla świadkowej będzie bardziej bujna, elegancka i przykuwająca uwagę niż suknia panny młodej.
Ja znalazłam fajną w odcieniu butelkowej zieleni na stronie Loola. Jest na jedno ramie i ma rozcięcie na udzie przez co wygląda mega fajnie. Bałam się, że będzie na mnie za duża, ale dobrze dopasowuje się do sylwetki. Myślę, że świadkowa śmiało by mogła w takiej iść 🙂