Porady i inspiracje

Jak wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień?

Dla wielu osób w kryzysie prywatny ośrodek leczenia uzależnień  jest opcją szytą na miarę. Sama terapia może być trudna dla chorego i jego rodziny, więc wybór odpowiednich specjalistów i miejsca, w którym przeprowadza się odwyk jest bardzo istotne. Od konkretnych metod bardzo często zależą rezultaty. Dlatego właśnie w dobrym ośrodku leczenia uzależnień można liczyć na kompleksowe leczenie, które będzie obejmować jednocześnie kilka płaszczyzn. W efekcie metody są zawsze dopasowywane do potrzeb pacjenta, ponieważ nie ma dwóch takich samych przypadków. Najczęściej więc terapia uzależnień w zamkniętej placówce trwa kilka tygodni.

Dobra opcja – prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Sam ośrodek leczenia uzależnień warto na starcie sprawdzić w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. To spis obejmujący wszystkie legalnie działające placówki, które spełniają wszystkie konieczne wymogi i zatrudniają odpowiednio wykwalifikowany personel. Będą go tworzyć terapeuci uzależnień, lekarze, pielęgniarki i psychologowie, którzy posiadają stosowne kwalifikacje i certyfikaty. Ośrodek terapii uzależnień powinien również poinformować pacjentów, w jakim zakresie specjaliści są dla nich dostępni oraz jak często poddają się superwizji. W terapii uzależnień to właśnie personel jest najważniejszym elementem leczenia. I dlatego nim właśnie prywatne ośrodki czy też poradnia leczenia uzależnień będą się chwalić. Dla klientów to element pierwszej selekcji przy wyborze miejsca.

Jak przebiega leczenie uzależnień?

Prywatne leczenie uzależnienia może się różnić programem, jaki dany ośrodek ma do zaproponowania. To mapa drogowa, która podlegają nadzorowi superwizora. Poza tym oczywiście indywidualnie ustalany jest czas trwania terapii. I choć zazwyczaj pacjentom zależy na tym, by pobyt w ośrodku dla osób uzależnionych był jak najkrótszy, to jednak specjaliści najczęściej są innego zdania. Ta kwestia traktowana jest bardzo indywidualnie, ale minimalny czas to sześć-osiem tygodni. Warto też sprawdzić, czy prywatny ośrodek odwykowy wykonuje na miejscu badania laboratoryjne, psychiatryczne i psychologiczne. Często są one niezbędne by postawić odpowiednią diagnozę i rozpocząć właściwe leczenie alkoholizmu lub też uzależnienie od rozmaitych substancji psychoaktywnych. W tym drugim wypadku istotne jest szczególnie przeprowadzenie bezpiecznej i skutecznej detoksykacji. Ten proces jest także związany z dostarczeniem organizmowi niezbędnych mikroelementów. Wielu klientów, wybierając ośrodek leczenia alkoholizmu oraz innych uzależnień zawraca uwagę na cenę. Warto by nie był to czynnik decydujący, ponieważ takie usługi mogą nie spełniać norm i nie być skuteczne ze względu na niższy standard czy też brak wykwalifikowanej kadry, która zapewni profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Komu potrzebna jest terapia uzależnień?

I choć leczenie uzależnień w dalszym ciągu w naszym kraju należy do tematów tabu, warto poszukać informacji w internecie na temat konkretnych metod czy ośrodków lub specjalistów. Te opinie są często najlepszą bazą danych, ponieważ nie stanowią reklamy i nie mają zachęcić nas do wydania niemałych pieniędzy. W leczeniu uzależnień często wsparcia długofalowego wymaga cała rodzina. Nie jest to proces, który polega na podaniu leku czy też dłuższym pobycie w szpitalu, ale bardzo ciężka praca nad zmianą nawyków i patrzenia na rzeczywistość. I dlatego pacjenci coraz częściej decydują się na prywatne leczenie alkoholizmu, ponieważ proponowane środki terapeutyczne bywają bardzo skuteczne i mają długofalowe pozytywne skutki.

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Koninki

Ośrodek Koninki to profesjonalna i fachowa pomoc w leczeniu uzależnień od alkoholizmu, narkotyków, leków, hazardu, dopalaczy i wielu innych ryzykownych uzależnień.

Doskonale wiemy jaką trudnością jest przedstawienie alkoholikowi, narkomanowi czy hazardziście, że jego sytuacja jest bardzo poważna i wymaga profesjonalnego wsparcia.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło przygotować ofertę, która jest najlepiej jak to możliwe dopasowana do potrzeb osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

Leczenie uzależnień:

  • Leczenie alkoholizmu,
  • Leczenie narkomanii,
  • Leczenie lekomanii,
  • Leczenie uzależnienia od hazardu,
  • Leczenie uzależnienia od dopalaczy,
  • Leczenie uzależnienia od multimediów,
  • Leczenie uzależnienia – zakupoholizm,
  • Leczenie uzależnienia od nikotyny,
  • Leczenie nowych uzależnień.

Adres:

Poręba Wielka 480,

34-735 Niedźwiedź

 

Telefony:

+48 18 331 72 50, +48 533 724 499

Zapraszamy:  

https://koninki.pl/

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments