Porady i inspiracje

Lego – rozrywka dla małych i dużych

Firma LEGO posiada na tyle rozbudowany katalog zestawów, że z powodzeniem można ją nazwać firmą dla małych i dużych. A co najlepsze, to lego group stale się rozrasta i raz na jakiś czas proponuje zupełnie nowe zestawy. Idą z duchem czasu dlatego rodzina lego stale się powiększa o ulubionych bohaterów małych i dużych.

Klocki lego – poznaj świat wyobraźni

Historia marki Lego sięga 1932 roku, kiedy to Ole Kirk Christiansen postanowił założyć niewielki zakład stolarski. Jego pasją było tworzenie dziecięcych zabawek. Były to czasy, kiedy nawet niewielka zabawka była wręcz luksusem, dlatego skupił się on na produkcji właśnie zabawek dla najmłodszych. Tworzył miniaturki zwierząt, samochodziki czy budynków. Wszystkie jego prace wykonywane były z ogromną precyzją co doceniali klienci. Swoja firmę prowadził w ten sposób przez 15 lat. Następnie postanowił zacząć wytwarzać nie z drewna, ale z tworzywa sztucznego. Rozpoczął współpracę z firmą Kiddicraft, a ich produkt zyskał ogromną sławę, która trwa nieprzerwanie do dziś.

Każdy zestaw posiada określony przedział wiekowy, a liczba elementów jest dostosowana do możliwości dziecka. Firma oferuje różnorodne zestawy tematyczne w każdej grupie wiekowej. Fani LEGO mogą kolekcjonować Lego City, gdzie figurki mieszkańców odgrywają różnorodne scenki z życia codziennego, najmłodsi z pewnością zachwycą się lego duplo, które wprowadzi ich w świat pierwszych cyferek, a fani bohaterów z bajek zachwycą się lego jurassic world, Ninjago czy Harry Potter. Oczywiście istnieją także inne zestawy, z których mogą wybierać najmłodsi.

Decydując się na zakup jakiegokolwiek zestawu warto jest wybierać je przede wszystkim ze względu na jego aktualne zainteresowania oraz ze względu na podany zakres wiekowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dziecko podczas układania klocków będzie mogło korzystać z zabawy i nie będzie się frustrować tym, że układanka jest dla niego zbyt trudna.

Są takie gry jak np. twister, które znane są od pokoleń i wciąż tak samo popularne. I są takie klocki, którymi bawiliśmy się my jako dzieci, bawią się nimi nasze dzieci i z pewnością kolejne pokolenia także będą się nimi bawić – lego.

Lego city

Zabawa klockami to świetna zabawa, która rozwija koordynację oko – ręka oraz uczy współpracy i zachowania w grupie. Podczas wspólnej zabawy czy to z dziećmi czy też rodzicami dzieci zmieniając się w konstruktorów uczą się, że razem mogą osiągnąć więcej. Doświadczają wspólnego tworzenia, a przede wszystkim świetnie się bawią podczas wspólnego spędzania czasu razem.

Lego uczą także kreatywności. Poza tym, że każde pudełko jest uzupełnione o instrukcję składania danego zestawu, to można dać dziecku wolną rękę i pozwolić tworzyć coś po swojemu. Jeżeli będzie miało problem z rozpoczęciem budowania, możesz je wesprzeć i zaproponować jakiś temat czy rozpocząć budowle. Zobaczysz, jak szybko pójdzie to dalej.

Wśród starszych dzieci dużą popularnością cieszy się seria lego city, gdzie znajdują się minifigurki oraz dopasowane do danej tematyki pozostałe elementy. Czasami są to pojazdy służb, czasami elementy miasta. Łącząc ze sobą poszczególne zestawy można stworzyć własne miasto i cieszyć się z zabawy nim. W serii znajdują się także tematyczne zestawy związane np. ze sportami zimowymi czy spędzaniem czasu na zewnątrz.

Klocki z ulubionymi bohaterami – lego batman, lego star wars

Lego idąc z duchem czasu stale powiększa listę nowych modeli o kolejnych ulubionych bohaterów najmłodszych. Firma posiada wiele propozycji zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Jedną z takich propozycji jest lego harry potter, gdzie maluchy (oraz dorośli) mogą składać zestawy z ulubionymi miejscami i bohaterami z filmu i książki.

Wśród klocków lego odnajdą się także fani:

  • Star Wars
  • Batman
  • Spiderman
  • Disney

Możliwość stworzenia ulubionego zamku księżniczki czy zbudowania Hogwartu to nie lada gratka dla prawdziwych miłośników. Co więcej, Lego wciąż zaskakuje swoich odbiorców i rozpoczyna współpracę z coraz to nowymi markami. Jedną z ostatnich, które skierowane są raczej do dorosłych jest zestaw Lego Creator z serii Lego Friends, gdzie miłośnicy mogą zbudować aparatament z serialu Przyjaciele. Z pewnością zaskoczą Cię szczegóły takie jak indyk Moniki na Święto Dziękczynienia czy rozkładane fotele Chandlera i Joeya.

Odtwarzając scenki z ulubionych bajek czy seriali spełniamy swoje marzenia. Nie zależnie od tego czy jesteś dzieckiem czy dorosłym – pozwól sobie marzyć i wejdź do świata radości z lego.

Dodatkowym atutem klocków Lego jest to, że każdy zestaw można rozbudować i kolekcjonować kolejne jego elementy. To pasja, która z czasem może przerodzić się w wielkowymiarową budowlę, jeżeli sukcesywnie Twoja pasja będzie rosła. W przypadku dzieci, to świetne rozwiązanie, jeżeli bliscy nie mają pomysłu na prezent. Informując ich, że dziecko kolekcjonuje zestawy z danej grupy Lego wszyscy mają problem z głowy. Bliscy, bo nie muszą przeszukiwać stron internetowych w poszukiwaniu idealnego prezentu, Ty bo masz pewność, że w Twoim domu nie zawita kolejna tona niepotrzebnego plastiku i Twoje dziecko – bo dostanie to, z czego naprawdę będzie się cieszyć. Rozwiązanie idealne.

Lego jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że sprawdzi się także w przypadku nastolatków. Dostępne są zestawy, z których można stworzyć znane budynki z całego świata takie jak Wieża Eiffla czy Biały Dom. Fani piłki nożnej z pewnością zachwycą się boiskiem Manchester United.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments