Porady i inspiracje Bielsko-Biała Na czasie

Jakie kosmetyki do brody wybrać i jakich efektów się spodziewać? Sprawdzamy

Warto zadbać o zarost i sprawiać doskonałe wrażenie w otoczeniu! Wygląd i stan zarostu może przekładać się na podświadomą ocenę danej osoby. ‘’Jak Cię widzą, tak Cię piszą” to tylko jedno z wielu przysłów, które dają nam do zrozumienia, że ludzie oceniają stopień, w jakim inni o siebie dbają. Zadbane osoby podświadomie uważane są za bardziej pracowite, odpowiedzialne i samoświadome. Jeśli nie jesteś ignorantem, to męska pielęgnacja w końcu trafi do twojej łazienki i stanie się elementem codziennego rytuału. Więcej w artykule — zapraszamy.

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki do brody?

Zawsze wtedy, gdy posiadamy zarost na twarzy, o który chcemy prawidłowo zadbać. Niestety lub na szczęście jedno związane jest z drugim. Świetny wygląd zarostu, wypielęgnowane wąsy i dobrze prezentująca się broda nie biorą się znikąd. Nie są też efektem gorliwych modlitw, czy szczęścia, a odpowiedniej pielęgnacji na każdym kroku! Mamy tu na myśli cały proces pielęgnacji — od strzyżenia, przez szczotkowanie i czesanie brody, regularne mycie, aż po kosmetyki do pielęgnacji i układania niesfornego zarostu. Olejki i balsamy do brody świetnie sprawdzają się w tej roli. Pomagają uporządkować niesforne włoski, wygładzają i odżywiają. Dzięki masażowi brody np. kartaczem do brody pozbywamy się naskórka na brodzie oraz pobudzamy krążenie krwi. Efekt — zdrowa, szybko rosnąca i świetnie wypielęgnowana broda!

Kosmetyki do brody i akcesoria do pielęgnacji zarostu

Kosmetyki do brody to grupa produktów, które mają jeden wspólny cel — odżywienie, pielęgnacja i poprawa wyglądu zarostu (brody i wąsów). Produkty takie jak balsamy czy olejki do brody są zawierają składniki, które odżywiają, ale również pomagają ułożyć zarost w odpowiedni kształt. Wzbogacone są zapachami, typowo męskimi i wyjątkowo przyjemnymi dla zmysłów. Pielęgnacja jest nie tylko efektywna, ale i przyjemna.

  • Olejki i balsamy do brody i wąsów — Bardzo popularne kosmetyki do pielęgnacji. Zazwyczaj mają chronić przed przesuszeniem, pielęgnować i odżywiać (oraz niebiańsko pachnieć!).

  • Woski do brody i wąsów — Woski są bardziej pomocne w układaniu np. wąsów czy brody w odpowiedni kształt. Jeśli jest to kształt bardziej wymagający, to mocny wosk sprawdzi się najlepiej.

  • Szampony do mysia zarostu — Do codziennego mycia, zawierający substancje odżywcze i myjące.

  • Akcesoria (kartacze, szczotki, grzebienie do brody) — Kartacze i szczotki służą do codziennego wyczesywania brody po myciu i przed nałożeniem olejku lub balsamu.

  • Maszynka do golenia na żyletki — Profesjonalne narzędzie do skracania zarostu. Przyda się każdemu, kto ma już dość golenia jednorazówkami lub nieprecyzyjnymi maszynkami elektrycznymi.

Kosmetyki do brody na prezent!

Wiemy, że kupowanie prezentów mężczyznom nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwykle mamy z tym problem, ale przychodzi rozwiązanie! Może zamiast kolejnej butelki alkoholu kupimy mężczyźnie zestaw do pielęgnacji zarostu? Kosmetyki do brody stają się coraz popularniejsze, a panowie w Polsce oswajają się z faktem, że jeśli chcą by zarost dobrze i estetycznie wyglądał to trzeba o niego zadbać. Kosmetyki do brody w sklepach specjalistycznych są często dostępne w atrakcyjnych cenowo i wizualnie zestawach. Ładnie opakowane i odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji brody idealnie nadają się na prezent.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antekk
Antekk
2 miesięcy temu

Moja broda to były bardziej takie rzadkie włoski i nie wygląd dobrze nawet jak bardzo o nią dbałem. Wcześniej goliłem się codziennie maszynką ale ostatecznie zdecydowałem się na stałe usunięcie włosów przy pomocy fotodepilacji w depilconcept. Teraz już się golić nie muszę