Porady i inspiracje

Jakie lampy do salonu wybrać?

Dobrze dobrane nowoczesne oświetlenie w salonie może całkowicie zastąpić światło dzienne. Jednocześnie designerskie lampy nadają przestrzeni oryginalny charakter. Założę się o co? Którą lampę do salonu wybrać, aby połączyć estetykę z potrzebną funkcjonalnością?

W salonie spędzamy dużo czasu, dlatego ważne jest, aby był dobrze oświetlony. Nowoczesne lampy rozświetlą każdy zakątek największych pomieszczeń, niezależnie od ich kształtu. Często rodzina tam spożywa posiłki, pracuje, ogląda telewizję i czyta razem czasopisma w tej przestrzeni. Lampy wiszące pozwalają na doskonałe oświetlenie w tym obszarze. Poznaj wskazówki, które pomogą ci się odnaleźć w szerokiej ofercie sklepu z nowoczesnym oświetleniem Artera.

Lampy wiszące

Aby lampy w salonie skutecznie zastępowały światło słoneczne, warto zamontować lampy sufitowe. Jeśli przestrzeń ma regularne kształty, najlepiej powiesić je na środku pomieszczenia. Możesz również dodać dodatkowe punkty świetlne, aby oświetlić wybrane elementy.

Właściciele dużych salonów mogą sobie pozwolić na większe żyrandole. Nowoczesne oświetlenie na długich kablach dobrze komponuje się z nowoczesną aranżacją w stylu loft. Możesz również zdecydować się na większą lampę wiszącą, która będzie centralnym punktem całego pomieszczenia. W zależności od powierzchni dodaj więcej żarówek, aby rozproszyć światło w różnych kierunkach. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność, wybierz model z regulowanym kierunkiem padania.

W przypadku pomieszczeń o gdzie sufity są usytuowane nisko jedynym funkcjonalnym rozwiązaniem są plafony sufitowe. Pamiętaj, że klosz powinien znajdować się w odległości co najmniej 200 cm od podłogi, aby umożliwić swobodny ruch. Jeśli chcesz wizualnie powiększyć główne pomieszczenie, wybierz oświetlenie do salonu z żarówkami skierowanymi do góry i pomaluj sufit na biało. Otrzymasz efekt odbicia światła i zwielokrotnienia.

Nowoczesne oświetlenie jest nie tylko funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym elementem, który powinien wprowadzić do wnętrza przyjemny klimat. Instalując oprawy oświetleniowe w salonie, nie zapomnij użyć ściemniacza na włączniku. Dzięki niemu będziesz mógł regulować ilość światła.

Lampy podłogowe

Lampy sufitowe to nie wszystko. Jeśli chcesz skutecznie rozjaśnić wszystkie przestrzenie w swoim domu zarówno te do pracy jak i relaksu, uzupełnij je o coś praktycznego i dekoracyjnego. Lampa podłogowa doskonale łączy te dwa zadania. Możesz postawić je obok sofy lub fotela. W zależności od preferowanego stylu wybierz lampy podłogowe z kloszami, abażurami lub nowoczesnymi żarówkami wiszącymi. Zwróć uwagę na podstawę – lampa podłogowa musi być stabilna. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi.

Lampy podłogowe mogą również emitować światło na dwa sposoby. Ich odcienie mogą kierować światło w górę lub w dół. Te pierwsze służą głównie do doświetlenia pomieszczeń, a w mniejszych mieszkaniach mogą całkowicie zastąpić lampy sufitowe. Ten ostatni ma na celu wywołanie właściwych emocji. Często są również przydatnymi pomocami do wieczornego czytania.

Nowoczesne oświetlenie

Kiedy jesteś w fazie projektowania i wybierasz lampy sufitowe, kinkiety czy też lampy stojące do swojego salonu, rozważ kilka praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest zainstalowanie drugiego włącznika przy wejściu, aby jednym dotknięciem można było również aktywować prąd w stykach lampy podłogowej.

Od Ciebie zależy, czy chcesz jasnego światła, czy nastrojowego zmierzchu. Nowoczesne oświetlenie w salonie daje wiele możliwości aranżacyjnych. Nowoczesne lampy podłogowe i sufitowe łączą praktyczną funkcjonalność z przyciągającym wzrok designem. Dzięki praktycznym rozwiązaniom możesz również zwiększyć komfort codziennego życia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments