Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jakie limity, wymagania przy wnioskowaniu o pożyczkę przez internet?

Pożyczanie pieniędzy stało się dzisiaj bardzo powszechne oraz łatwe. Zobowiązania finansowe można zaciągać nie tylko w bankach, ale także w instytucjach pozabankowych, których powstało wiele, a oferty i udogodnienia dla pożyczkobiorców, są coraz bardziej urozmaicane. Dodatkowo powstała opcja wnioskowania online, co czyni cały proces wygodnym i szybkim w realizacji. Niemniej jednak istnieją pewne limity i wymagania, z jakimi trzeba się mierzyć, o czym przeczytasz w poniższym artykule.

Pożyczka online – jakie limity?

Pierwszym etapem wnioskowania o wsparcie finansowe online jest wyszukanie oferty odpowiadającej klientowi. Pożyczkę gotówkową otrzymasz dzięki takim serwisom jak www.wnioskomat.com, który w znacznym stopniu ułatwia znalezienie najkorzystniejszej propozycji. Tego typu pożyczki niosą za sobą w zasadzie tylko jeden zasadniczy limit, jakim jest maksymalna kwota zaciąganego zobowiązania. Jest ona określana w każdej ofercie, obok kwoty minimalnej i stanowi jeden z najważniejszych parametrów, jakie powinien porównać potencjalny wnioskodawca. Górne limity określają zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe. W praktyce maksymalna kwota pożyczki dotyczy sumy całego zobowiązania, o jakie można wnioskować i nie jest ona tożsama z kwotą zaciąganej pożyczki. Zatem wysokość wszystkich poniesionych kosztów zależeć będzie od zdolności kredytowej oraz od spełnienia przez klienta ściśle określonych warunków narzuconych przez pożyczkodawcę.

Jakie wymagania przy pożyczce online?

Choć proces wnioskowania o pożyczkę internetową jest bardzo szybki i zajmuję tylko kilka minut, niezbędne jest dopełnienie stosownych formalności oraz przygotowanie odpowiednich dokumentów.

Do otrzymania pożyczki przez internet potrzebne będą:

  • Dowód osobisty

Dokument ten jest wymagany w celu potwierdzenia polskiego obywatelstwa oraz do weryfikacji danych podanych we wniosku. Potrzebny jest również do uzyskania informacji o numerze PESEL oraz serii i numerze dowodu.

  • Zaświadczenie o dochodach

Niezależnie od tego, czy starasz się o pożyczkę w banku, czy firmie pożyczkowej, we wniosku znajdziesz rubrykę dotyczącą wysokości osiąganych dochodów. Czasem zamiast takiego zaświadczenia, wymagany jest wyciąg bankowy sprzed ostatnich trzech miesięcy. Jest to potrzebne dla ustalenia zdolności kredytowej. W zależności od rodzaju i wysokości pożyczki możesz zostać zapytany o ilość członków rodziny na utrzymaniu lub o określenie wysokości comiesięcznych wydatków (rachunki, opłaty). Wszystkie te informacje mają upewnić pożyczkobiorcę do tego, że będziesz w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

  • Dokument potwierdzający źródło dochodów

Oprócz wysokości osiąganych dochodów musisz przedstawić dodatkowo źródło, z którego je uzyskujesz. W tym celu konieczne jest przedstawienie umowy o pracę, zlecenie lub dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś na emeryturze lub pobierasz rentę, wypływy takich środków traktowane są na równi z umową o pracę na czas nieokreślony. W tym wypadku znaczenie ma również czas otrzymywania tychże świadczeń, ponieważ nie może być on krótszy od czasu spłaty pożyczki, o którą się ubiegasz. Jeżeli twoje wpływy pochodzą np. z najmu lokalu, musisz przedstawić umowę, z tym że musi ona „działać” przynajmniej pół roku i być przyznana na okres bezterminowy. Wszystkie inne źródła dochodu jak praca dorywcza, urlop macierzyński, stypendium, alimenty, prowizje i premie za wykonaną pracę są traktowane indywidualnie.

google_news