Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Popularne rodzaje cynkowania

Dzięki cynkowaniu galwanicznemu uzyskuje się lepsze właściwości ochronne niż w przypadku innych powłok, a dodatkowo koszty związane z ich osadzeniem są bardzo przystępne.

  1. Kiedy warto stosować cynkowanie?
  2. Na czym polega cynkowanie elektrolityczne?
  3. Gdzie zamówić usługę cynkowania?

Poniżej znajdziesz przykładowe zastosowania tego typu rozwiązania oraz dowiesz się, gdzie można zlecić wykonanie kąpieli, która pozwoli idealnie ocynkować całą powierzchnię.

Kiedy warto stosować cynkowanie?

Jeżeli chodzi o zastosowania tej popularnej metody, to są one bardzo różnorodne. Przykładem może być stosowanie cynkowania w celu zapewnienia materiałom ochrony przed korozją. Można również wybrać cynkowanie, aby skutecznie zabezpieczyć wyroby sprężyste. Oprócz funkcji praktycznych cynkowanie może też spełniać funkcję dekoracyjną. Odpowiednio wykonane cynkowanie z połyskiem pozwoli uzyskać bardzo ładną powłokę, która sprawi, że przedmiot będzie świetnie wyglądał.

Jak widać cynkowanie to nie tylko sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również na uzyskanie estetycznego wyglądu powierzchni stalowych (wynikającego z otrzymania gładkich powierzchni, które bez problemu można poddać malowaniu lub lakierowaniu).

Na czym polega cynkowanie elektrolityczne?

Cynkowanie galwaniczne (często nazywane również cynkowaniem elektrolitycznym) to proces, który korzysta z elektrolizy. Wbrew pozorom jego zrozumienie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, zwłaszcza że na takie cynkowanie składają się tak naprawdę tylko dwa etapy. Pierwszym z nich jest odtłuszczanie. Dzięki temu można oczyścić całą powierzchnię oraz usunąć z niej korozję. Drugim etapem jest właściwy proces cynkowania. Cynkowaniu można poddać zarówno niewielkie elementy, jak i naprawdę duże części. Popularny wykonawca oferujący wspomniane usługi może pokryć cynkowaniem galwanicznym nawet ogromne elementy, których długość sięga sześciu metrów.

Gdzie zamówić usługę cynkowania?

Chociaż wiele firm reklamuje swoje usługi związane z cynkowaniem, warto wybrać taką, która rzeczywiście ma niezbędny sprzęt i wiedzę. Dzięki temu zlecone przez ciebie cynkowanie zostanie zrealizowane w sposób profesjonalny, który zapewni ochronę i poprawi estetykę wybranych przez ciebie elementów. Alternatywą dla cynkowania galwanicznego może być cynkowanie ogniowe. W takim przypadku cały produkt zanurzany jest w mocno rozgrzanym cynku (niezbędne jest uzyskanie stanu ciekłego). Jeżeli potrzebujesz wyceny na usługę cynkowania, skorzystaj z formularza znajdującego się na stronie polecanego wykonawcy, a otrzymasz atrakcyjną ofertę.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments