Cieszyn Na sygnale

Strażacy w akcji. Ofiara zadymienia, przygnieciony przez ścianę

Fot. OSP Zaborze/Facebook

Dwie trudne akcje stały się dzisiaj udziałem strażaków w gminie Chybie. Była niestety ofiara śmiertelna…

Przed południem zastępy z OSP Mnich, OSP Chybie, OSP Zaborze, OSP Zarzecze-Frelichòw i JRG Skoczów, zostały zadysponowane do pożaru w budynku mieszkalnym przy ulicy Gagarina w Mnichu. Ogień buszował w piwnicy.

Po dojeździe zastano silne zadymienie wydostające się z okien pomieszczeń piwnicznych. Do środka niezwłocznie zostaje skierowana rota w aparatach ochrony układu oddechowego. W trakcie przeszukiwania pomieszczeń natrafiono na osobę poszkodowaną, przystąpiono do ewakuacji na zewnątrz. Osoba była nieprzytomna, bez funkcji życiowych. Natychmiastowo przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny, którą kontynuowali ratownicy medyczni z ZRM Strumień. Równolegle prowadzono działania gaśnicze. Strażacy musieli wyrzucić z budynku duże ilości tlących się trocin. Niestety mimo wysiłków strażaków oraz ratowników medycznych, poszkodowanemu mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych – relacjonują druhowie z OSP Mnich. Na miejscu była policja i prokurator.

Wieczorem kolejne alarmowanie i wyjazd na ulicę Słoneczną do Zaborza. Ze zgłoszenia wynikało, że na mężczyznę  przewróciła się ściana. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy przez przyjazdem ekipy pogotowia ratunkowego. Ciężki stan mężczyzny wymagał niezwłocznego wezwania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach uczestniczyły zastępy OSP Zaborze, OSP Mnich i JRG Skoczów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments