Porady i inspiracje

Jakie rolety wybrać?

Od lat rolety wewnętrzne stały się najlepszą alternatywą dla firan i zasłon. W wielu przestrzeniach oczywiście je uzupełniają, bo wszystko zależy od potrzeb oraz oczywiście tego, jaki efekt chce się uzyskać. Nie bez kozery rolety okienne wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne stylizacje. Są także bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, choć przecież przede wszystkim mają chronić przed intensywnymi promieniami słonecznymi oraz zapewniać termoregulację. Oczywiście producenci oferują coraz więcej możliwości, więc rolety zaciemniające pojawiają się najczęściej w sypialniach i w pokojach o dużym nasłonecznieniu. Rzymskie prezentują się stylowo – szczególnie wówczas, gdy są zwinięte, a dzień-noc są bardzo funkcjonalne. Niezmiennie w lokalach handlowych i coraz częściej w domach montuje się także rolety zewnętrzne.

Rolety wewnętrzne do domów i biur

Można odnieść wrażenie, że ilość dostępnych modeli sprawia, że niezwykle ciężko jest wybrać rolety wolnowiszące czy te bazujące na innych mechanizmach. Producenci zaskakują rozwiązaniami, a wiele z nich jest ponadczasowych, a inne pojawiają się na jakiś czas. Warto korzystać z ze strony internetowej, na której można znaleźć praktyczny poradnik oraz konfigurator http://konfigurator.roletyalu.pl/, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu roleta okienna będzie nie tylko spełniać swoje zadanie, ale również będzie estetyczna i dopasowana do potrzeb, a to niezwykle ważne.

Modne i stylowe rolety rzymskie czy funkcjonalne dzień-noc?

Dużą popularnością od kilku lat cieszą się rolety okienne dzień noc. To bardzo charakterystyczne osłony okienne, które składają się z naprzemiennych pasów transparentnego i zaciemniającego materiału. Wystarczy delikatnie przesunąć łańcuszkiem lub sznurkiem by uzyskać efekt zasłonięcia lub też wpuścić do wnętrza trochę światła. Te rolety montuje się w ramie okiennej i bardzo często pojawiają się zarówno w mieszkaniach, jak i biurach czy przestrzeniach użytkowych. Świetnie wpisują się w różnego rodzaju trendy i tak jak żaluzje aluminiowe pozwalają decydować o tym, ile światła wpada do wnętrza. Poza tym rewelacyjnie chronią prywatność domowników.

A może rolety zewnętrzne?

Coraz częściej także w domach czy w mieszkaniach pojawiają się rolety zewnętrzne. Niegdyś bardziej kojarzyły się z punktami handlowymi czy usługowymi, dziś na montaż wiele osób decyduje się już na etapie budowy. Rolety zewnętrzne przede wszystkim są antywłamaniowe i to właśnie chęć poprawy bezpieczeństwa jest niezwykle ważną motywacją. Poza tym chronią przed słońcem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi i oczywiście hałasem. Oburzenie te rolety również świetnie wyglądają, są dostępne w różnych wykończeniach i kolorach, a możliwość manualnej obsługi czy też wykorzystania systemów automatycznych sprawia, że są doskonałym pomysłem do każdego okna. Sprawdź http://konfigurator.roletyalu.pl/cennik-rolet-zewnetrznych i zamów idealny dodatek dla Ciebie.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments