Wydarzenia

Jakie zawody są przyszłością branży IT?

Wśród branż, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie, specjaliści zazwyczaj na pierwszym miejscu wspominają o IT. W tym sektorze cały czas coś się dzieje – nieustannie powstają kolejne języki programistyczne, tworzone są kolejne specjalizacje, a procesy rekrutacyjne w przedsiębiorstwach działających w branży trwają non stop. W związku z tym wiele osób chcących rozpocząć swoją przygodę z branżą IT zastanawia się, jakie zawody są przyszłością w tym sektorze. W poniższym artykule przedstawiamy pakiet informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Branża IT rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie – ciągle brakuje fachowców!

Od lat mówi się, że IT to jedna z branż, która rozwija się najszybciej. Wiele przedsiębiorstw podejmuje decyzję o cyfryzacji swoich biznesów, inwestycjach w nowoczesne technologie, a to wszystko powoduje, że popyt na usługi najwyższej klasy fachowców w sferze IT jest niezwykle wysoki. Rosnący popyt powoduje także, że w firmach informatycznych nieustannie poszukiwani są kolejni pracownicy, a procesy rekrutacyjne trwają w zasadzie bez przerwy.

Jednocześnie branża IT jest tak szeroka i dalej się rozwija, co powoduje, że ciągle powstają kolejne technologie i tworzone są następne miejsca pracy. Nieodłącznym elementem pracy w tej branży jest też to, że trzeba być przygotowanym na ciągłą naukę kolejnych rzeczy. Dziś IT to bardzo szeroki sektor – oprócz standardowych programistów zatrudnienie znajdują tam także analitycy danych, specjaliści w zakresie bezpieczeństwa czy UX a także wykwalifikowani testerzy oprogramowania. Możliwości w zakresie podjęcia pracy w IT jest naprawdę całe mnóstwo.

Szczegółowe zestawienie zawodów przyszłości w branży IT dostępne jest na https://mindboxgroup.com/pl/zawody-przyszlosci-zwiazane-z-branza-it/.

Zawody przyszłości w IT. Przede wszystkim specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa!

Dynamiczny rozwój wielu gałęzi IT powoduje, że powstają kolejne specjalizacje, których przedstawiciele mogą liczyć na doskonałe warunki zatrudnienia. Jedną z tego typu specjalności jest cyberbezpieczeństwo. Z roku na rok rośnie ryzyko występowania różnego rodzaju ataków hakerskich na bazy danych prowadzone przez różne przedsiębiorstwa – zarówno te małe jak i wielkie, globalne konsorcja.

To z kolei sprawia, że znacząco wzrasta popyt na specjalistów mających szeroką wiedzę na temat tego, jak takim niebezpieczeństwom przeciwdziałać. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach popyt na usługi osób mających wiedzę na temat tego, jak identyfikować i usuwać zagrożenia w zakresie cyberbezpieczeństwa dalej będzie dynamicznie rósł. Oprócz cyberbezpieczeństwa, sporo mówi się o wzroście znaczenia takich działów jak usługi chmurowe czy data science – specjaliści w tym zakresie również przez wiele najbliższych lat bez trudu znajdą dobrze płatną pracę. Osoby piastujące takie stanowiska powinny mieć bardzo szeroką wiedzę, np. na temat baz relacyjnych, o których więcej można poczytać na https://mindboxgroup.com/pl/bazy-relacyjne-sql-i-nierelacyjne-nosql-roznice-i-zastosowania/.

Inżynierowie oprogramowania i specjaliści UX

Kolejną grupą, którą można zaliczyć do grona zawodów przyszłości w IT, są inżynierowie oprogramowania. Niektórzy błędnie identyfikują ich z programistami, jednak jest to określenie dla całkowicie innego stanowiska. Inżynierowie oprogramowania są osobami, które mają za zadanie analizowanie potrzeb, tworzenie projektów nowych rozwiązań a także wdrażanie ich i testowanie.

Zawodem przyszłości jest też specjalista ds. UX/UI. Z roku na rok dbanie o to, by tworzone rozwiązania były w jak największym stopniu przyjazne użytkownikom w różnych aspektach jest coraz bardziej istotne. Często dzieje się tak, że jeśli pewne produkty są niedostosowane do specyficznych potrzeb użytkowników, nie mają one absolutnie żadnych szans na odniesienie sukcesu. Tacy specjaliści mają za zadanie analizowanie potrzeb klientów, a następnie wyciąganie wniosków, które później są wdrażane w życie.

google_news