Sport Sucha Beskidzka

Jakub Pietrusa z brązem mistrzostw Polski

Wczoraj na lekkoatletycznych mistrzostwach polski juniorów młodszych w Toruniu złoto w skoku w dal wywalczył Kamil Wajdzik. Dziś medalową kolekcję UKS Bieganie.pl Stryszawa o brązowy krążek powiększył Jakub Pietrusa.

Jakub Pietrusa pojechał do Torunia z dużymi nadziejami. Miał na niego realne szanse zarówno w biegu na 60 metrów, jak i na 200 metrów. A, że zgodnie z regulaminem mógł wybrać tylko jedną konkurencję, to postawił na koronny dystans 200 metrów. Na krajowych listach legitymował się trzecim wynikiem w tej kategorii wiekowej. We wczorajszych eliminacjach uzyskał czwarty wynik (22,45 s) i pewnie zakwalifikował się do dzisiejszego finału. W nim pobiegł jeszcze szybciej (22,25 s). Szybsi okazali się jedynie Oliwier Wdowik (Resovia Rzeszów) – 21,55 i Filip Chrosta (BKL Bełchatów) – 21,73.

Dwie godziny wcześniej w biegu na 1000 metrów wystartował trzeci z reprezentantów stryszawskiego klubu – Maciej Sikora. I co prawda wygrał swój bieg, ale dwie pozostałe serie były dużo szybsze. W efekcie (z czasem 2:41,22) został sklasyfikowany na 19 miejscu.