Jan Kolondra zdobył medal w Pucharze Europy Kadetów w judo | WIDEO

Kolejny rewelacyjny start ma za sobą młody zawodnik Akademii Judo Sparta Skoczów. Tym razem było to w Pucharze Europy Kadetów w judo, o który walczono w dniach 23-24 marca w Samorinie na Słowacji.

Janek stoczył 6 walk, z czego pięć wygrał i zdobył brązowy medal. W tym dniu lepszy w walce okazał się tylko reprezentant Kazachstanu(rozstrzygnięcie nastąpiło po blisko 8 minutach bardzo zaciętej walki), który –  jak się później okazało  – został zwycięzcą tej kategorii wagowej. To drugi medal Janka w PE z rzędu.
– Jesteśmy bardzo dumni, że w naszym klubie trenuje zawodnik, który należy do czołówki europejskiej 🇪🇺 sportu olimpijskiego jakim jest judo – czytamy na stronie społecznościowej akademii judo ze Skoczowa.