Wydarzenia Żywiec

Jarmark Wielkanocny w Łodygowicach

To już tradycja, że w Niedzielę Palmową, na placu Wolności w Łodygowicach organizowany jest Jarmark Wielkanocny. W tym roku wypadła siódma edycja tej imprezy.

Ustawiono tam stoiska, na których Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zaprezentują tradycyjne, wielkanocne dania. Prezentacja była – oczywiście – połączona z degustacją. Nie zabrakło też twórców ludowych oraz ich wyrobów: drewnianych ptaszków, świątecznych ozdób, stroików, żywych kwiatów i wielu innych wyrobów rękodzielniczych. Przed mszą świętą o 11.00 na placu pojawił się orszak inscenizujący wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym samym czasie ksiądz prałat Józef Zajda wraz wikariuszami i służbą liturgiczną zeszli na ten sam plac, gdzie kapłan poświęcił palmy.

Z kolei po mszy odbył się konkurs na najładniejsza palmę, podczas którego wybrano – i nagrodzono – piętnaście najbardziej efektownych. Młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Łodygowice wykonali najwyższą, bo liczącą aż 17 metrów palmę. To również zostało docenione.