Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Jasienica: Wielopokoleniowe „Dudoski”

Były tańce oraz pieśni cieszyńskie i góralskie, a także tort, gra na trąbicie i poczęstunek.

W sali widowiskowej GOK Jasienica, w sobotę 27 października, z okazji 35-lecia założenia odbył się jubileuszowy koncert Regionalnego Zespołu „Dudoski”, podczas którego artystom i działaczom wręczono wiele dyplomów, podziękowań oraz upominków.

Zespół, którego założycielem i kierownikiem artystycznym jest Janusz Kobza powstał w Bielsku-Białej, ale od stycznia 2013 r. rozpoczął działalność w filii GOK w Międzyrzeczu Górnym pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.

Liczące 24 osoby „Dudoski” są zespołem wielopokoleniowym, w którym występują artyści w wieku od 10 do 70 lat. Podkład muzyczny wykonuje kapela w składzie: dwoje skrzypiec, bas, akordeon i wakat. Prezentowana też jest gra na dudach, trąbicie i fujarkach. Program zespołu stanowią pieśni i tańce Ziemi Żywieckiej i okolic Cieszyna oraz tańce słowackie i zakopiańskie. Grupa prezentowała się na wielu imprezach krajowych i zagranicznych otrzymując wiele dyplomów, podziękowań, listów pochwalnych i pamiątek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Na razie to zespól typowo żywiecki z Sląskiem Cieszyńskim niewiele mający wspólnego………………….ciekawe dlaczego przeniósł się do Międzyrzecza a nie do Żywca