Wydarzenia Bielsko-Biała

Jaworze czeka na projekty

Fot. Archiwum UG w Jaworzu

Do 8 marca można składać projekty do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Jaworza.

 

-Propozycje projektów obywatelskich składa się w Kancelarii Ogólnej Urzędu Gminy Jaworze w godzinach pracy urzędu albo za pośrednictwem poczty (Urząd Gminy Jaworze, ul. Zdrojowa 82, 43-384 Jaworze – z dopiskiem „Budżet Obywatelski”) – decyduje data wpływu do Kancelarii UG Jaworze – informuje Urząd Gminy Jaworze.

 

Projekty, które pozytywnie przejdą formano-prawną weryfikację wezmą udział w głosowaniu mieszkańców, jakie potrwa od połowy marca do połowy kwietnia. Na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego przewidziano w tym roku w Jaworzu 150 tysięcy zł.

 

-Z czteroletniej perspektywy mogę powiedzieć, że Budżet Obywatelski to multum wspaniałych i ciekawych zarazem inicjatyw, które nas – powiem szczerze – z roku na rok coraz bardziej interesują, a nawet zadziwiają. Patrząc na nie, nie można nie zauważyć, że roczny budżet gminy to taka skala makro, zaś budżet partycypacyjny pozwala na realizację spraw małych, których załatwienie często może ułatwić mieszkańcom życie na jakiejś konkretnej ulicy czy w danym rejonie. I temu właśnie służy Budżet Obywatelski. Z tego nigdy nie zrezygnuję – co więcej, będę projekt ten rozwijać i kontynuować… Tak więc zapraszam do działania! – mówi wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz.

 

 

google_news